Me olemme

Minä rakastan sinua.Minä tiedän sinun rakastavan minua.Mitään ei ole vielä tapahtunut,miksi.
Sitä olen kyllä miettinyt.Se olisi jotain ihmeellistä.Jotain mielettömän suurta.Vaikeaa.
Helppoa se ei olisi mutta yhdessä,se olisi mahdollista.
122825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kaksi samanlaista, siinä syy...

Rakkautta on, mutta pelko torjumisesta ja järkikin (sen rippeet) jarruttaa.

Tiedäthän, että vain merkityksellinen sananen sinulta tai lempeä kosketus niin muurini murtuisivat ja olisin sinun.

Äänestä
  • siihen.Tulisit vähän vastaan.

    Äänestä

  • Näin olisi ja murtuisi paljon muutakin myöskin täällä. Olen luovuttanut, juuri tänään sinulla olisi ollut mahdollisuus lähestyä. siis Tänään tänä nimenomaisena päivänä!!!!!!!!Tämä viesti on miehelle joka ei saanut eikä saa mitään aikaiseksi, antaa olla. Hyvää vanhuutta!

    Äänestä

Hukkaan heitettyjä tilaisuuksia... Mä en ymmärrä, miksen osaa tämän paremmin tulla vastaan, miksen pysty voittamaan pelkoani ja ujouttani. Tilanteet tulee ja menee jonkinlaisessa horroksessa. En haluaisi olla tällainen. Älä turhaudu, ethän, yritetään vielä... Mulla olis sulle niin paljon asiaakin.

Äänestä
  • oli tarkoitettu tuohon "mahdollisuus" -viestiin vastaukseksi, lipsahti väärään kohtaan.

    Äänestä

  • kaksihan tähän tarvitaan.

    Äänestä

..että meinasin ottaa yhteyttä, mutten uskaltanut. siitä voi jo päätellä paljon!

n

Äänestä
  • minulle.Kun sinulle sopii.

    Äänestä

  • kerro se kirjoitti:

    minulle.Kun sinulle sopii.

    Jos vain tietäisin,oletko sinä?

    Äänestä

  • MinÄ kirjoitti:

    Jos vain tietäisin,oletko sinä?

    minusta ei niin väliä.Ajattelin ruveta elämään.Kai sillä minullekin on jotain annettavaa.

    Äänestä

...en vaan uskalla. En sitten millään. Liian suuri riski...Enkä todellakaan tiedä varmaksi mitä siellä sinun sekavassa päässäsi liikkuu. Seuraavan kerran kun ollaan niinkuin oltiin tänä iltana, ihan kahdestaan, "piilossa", ota itseäsi niskasta ja kerro minulle se mitä haluan kuulla. Päästään tästä limbosta vihdoin.

Äänestä
  • turhaa.En tunnistanut itseäni teksistäsi.Joten en voi kuin kannustaa.Itse olin nuorena tosi ujo.Nyt vanhempana sen tajuaa miten turhaa se on.Paljon menetettyjä hetkijä ja mahdollisuuksia.Joten pelko pois ja ettepäin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jotain yhdessä kirjoitti:

Minä rakastan sinua.Minä tiedän sinun rakastavan minua.Mitään ei ole vielä tapahtunut,miksi.
Sitä olen kyllä miettinyt.Se olisi jotain ihmeellistä.Jotain mielettömän suurta.Vaikeaa.
Helppoa se ei olisi mutta yhdessä,se olisi mahdollista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu