Pitääkö kaikki vanhat seksijutut ja -kumppanit läpikäydä parin kanssa? Miten asiaa kannattaa käsitellä? Pitääkö kertoa kaikki panot? Kaikki temput mitä tehnyt? Mitä voi kertoa?
AINA AJANKOHTAINEN Vanhojen tonkiminen
Historianope
71899
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mielestäni ne on niin henkilökohtaisia asioita , joista ei tarvitse kenenkään kanssa käydä keskusteluja ja selvityksiä tehdä .
Suhteiden tietenkin pitää olla itselle loppuunkäytyjä ,että niistä ei ole haitta nykyisessä suhteessa eikä herätä sentakia kysymyksiä.
paljon niitä asioita puida, jos meinaa ettei riitoja tule tulevaisuudessa vanhoista suhteista.
Yleensä ne tahtovat nousta jossain vaiheessa pintaan.
Vain tärkeimmät (=seurustelusuhteet) kannattaa kertoa ja lopuista vain ohimennen todeta, että "oli jotain vähemmän tärkeitäkin juttuja joitakin". Määrää ei tosiaan kannata kertoa, jos elämää on ehtinyt maistaa vähänkään enemmän. Suurin osa miehistä on edelleen sitä mieltä, että miehelle monet seksikumppanit ovat kunniaksi ja naiselle merkki kevytkenkäisyydestä. Ja siitäkin mitä katsoo voivansa kertoa, sanoisin että mitään yksityiskohtia "tempuista" ei kannata kertoa.
Ei niitä kannata käydä läpi, jos ei sitten aivan kiltti (kuten vain kaksi vakavaa, pitkäaikaista suhdetta takana, ei mitään yhdenillan juttuja noiden lisäksi) ole ollut, sanoisin.
Kyllä minäkin olisin kiinnostunut toisen historiasta, jos tuo vaikka antaisi viitettä siitä kuinka he käyttäytyvät...mutta kyllä se häiritsisi jos saisin tietää hänen puolen kylän kanssa olleen. Tietysti, enemmän tuo häiritsisi jos sen kuulisi joltain kolmannelta osapuolelta.
Joten kannattaa kertoa jos on tosi kiltti tai tosi lutka, mutta ei mennä yksityiskohtiin siinä välissä?
Olen havainnut hyväksi laittaa kirkon keskelle kylää. Kerro tärkeistä suhteista ja niistä tyypeistä, joihin kumppanisi suurella todennäköisyydellä törmää liikkuessaan kanssasi. Älä mene graafisiin yksityiskohtiin, kerro entisten kumppaniesi huonoista ja ärsyttävistä arkielämän tavoista ja kehu nykyisesi sänkysuoritusta parhaaksi mitä olet ikinä kokenut. Tämä hivelee nykyisen kumppanisi itsetuntoa, hän luottaa sinuun ja lisäksi hän kokee olevansa tilanteessa kontrollissa, koska voi omilla teoillaan vaikuttaa siihen, että sinä nautit elämästä hänen kanssaan.
vain neitsyiden naisten kanssa. käytetyt kelpaavat vain nussittavaksi.
Sehän vähän riippuu ihmisistä. Itse haluan aina tietää kaiken. Ei minua haittaa kuin paljon naisella on ollu suhteita hoitoja yms. tiedä vaikka oppii jotain.