päivähoitajien palkat

Paljonko päivähoitaja voi pyytää palkkaa sijaisuudesta
4672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tarkoitatko lastenhoitajaa vai perhepäivähoitajaa? Itse saan pk-seudulla lastenhoitajana keikkaa tehdessäni 8,80euroa/h (olen epäpätevä), ehkä tuo perhepäivähoitaja kuitenkin vastaa enemmän päiväkotiapulaista, jos toimin päiväkotiapulaisena tuntipalkkani on 8,40euroa/h. Mutta jos olet jostain sisäsuomesta ja epäpätevä, niin silloin varmaan joku 7euroa/h, mutta jos olet pätevä, niin varmaan joku n. 7,5-8euroa lisät(jos olet ollut useamman vuoden samalla alalla töissä). Varmimman tiedon saat tes:istä.

Äänestä
  • oon sisäsuomessa lastenhoitajana ja saan tunnissa melkein 10 e/h.

    Äänestä

Enpähän ihan usko, että tuota vertaa palkkaa saat.. unen näit!!

Äänestä
  • Itse saan jo erityisavustajana (päiväkodissa) 10,01 euroa tunnilta ja lastenhoitajana 10.60 euroa tunnilta epäpätevänä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


millaista luokkaa kirjoitti:

Paljonko päivähoitaja voi pyytää palkkaa sijaisuudesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu