rakennamme omakotitaloa ja nyt saisi pitää sitten ne harjannostajaiset. Talon tekee rakennusliikkeen miehet mutta kaikki niistäkin on hyviä tuttuja....pitäisi keksiä jotain ohjelmaa harjakaisiin vai viemmekö jääkiekkomatsiin syömään saunomaan ja baariin?
Mistä raksamiehet tykkää? Hyviä ehdotuksia jos löytyy....
mitä ohjelmaa harjakaisiin
9
1552
Vastaukset
- ja viinaa
pirusti!
- kunnon
ammattimiehet pitää tuommoista vähän alatyylin tilaisuutena? Nuoret kollit kyllä tykkäisi.
- kahvi ja kalja
ja leipä sekä pienet puheet, muuta ohjelmaa ei tavallisella raksalla tarvita.
- ja pitopalvelusta ruokaa.
pullaa ja kahvia ei ollut. Olutta ja viinaa sen verran ettei kesken lopu. Kyllä ne äijät saunoessaan ja juodessaan viihtyy ilman ohjelmaakin, varsinkin jos en keskenäänkin tuttuja.
- Vanhempi suunnittelija
Millä ei ollut mitään varsinaista ohjelmaa. Hyvää hernekeittoa ja kotiviiniä vaan riittävästi. Pyydettiin kaikki alkuvaiheen osallistujat poikkeamaan ärtsopalle ja juttu oli siinä.
Yleensäkin on niin, että ruoka pitää olla hyvää ja sitä on oltava riittävästi. Jos osallistujat voivat ottaa alkoholia, niin sitä pitää olla riittävästi. Rento meininki on parasta. Asian laatu on sen tyyppinen, että ei tarvita kovin ihmeellistä ohjelmaa. Hautajaiset ja naimisiin menemiset ovat eri kategoriassa.
Noin se juttu menee. - JiiT
Eiköhän juhlat mene vähän kohteen mukaan.
Olen ollut omakotitalon harjakaisissa, joissa tosiaan käytiin matsissa, saunassa syömässä ja lopuksi baarissa. Silloin oli kyseessä 500m2 talo.
Kuten yltä näkyy, pienemmissä kohteissa käy hyvin vähän vaatimattomampikin ;) - pääsuunnittelija
Kirjoita noin kolmen tunnin mittainen puhe jossa käsitellään nykyrakentamisen arkkitehtuurista tilannetta. Aloita tilaisuus kertomalla että nyt tulee pitkä puhe ja kaiva paksu paperille kirjoitettu puheesi esiin.
Pidä tauko puheessa n. puolen tunnin välein (muista mainita etukäteen että tauko puolen tunnin välein)(tauon aikana ei tarjoilla!)
Miksi näin?
Kukaan jaksa kuunnella moista luritusta joten vieraat todennäköisesti lähtevät yksi toisensa jälkeen taukojen aikana. Näin sinulle jäävät kustannukset (rakennuttajan kustannukset)muodostuvat hyvin pieniksi. Siis helppoa ja halpaa. - Viihdeoka
- Porno-Jalmari
Talon emäntää kaikille vuorovedoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6517003Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?414734HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa2982676- 1401969
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1321579Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon3961512- 161449
Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E101293Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki201194mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k101109