Storyville Ma 17.10 Steve Webb-miitti

jevgeni-f-dragunow

Kymmeneltä illalla alkaa Storyvillessä tapahtua. Steve Webb & The Retrorockets eivät jarruttele - nimestä huolimatta. Vanhat tutut viime kerroilta ja uudet mukaan kuuntelemaan "Fenderfenomeenia".

Katso myös

http://meteli.net/artist.php?id=1170

P.S. Sisäänpääsymaksu tiettävästi 6.50 €

4

1329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jevgeni-f-dragunow

      Sorry Folks! Unohdin vallan mainita, että kyseinen poppoo on www.meteli.net listalla sinnitellyt YLI 4 kuukautta top 20:ssä ja usein keuloilla ja välillä jopa huipulla.

      www.meteli.net on "vain" tällaine PUOLUEETON paikka, jossa käy noin 35 000 immeistä viikossa äänestämässä, eikä levy-yhtiöihin sitoutuminen "auta" juuri mitään.

      Jos musatoistovehkeet ja "kaikuttimet" ovat kunnossa, voi käydä maistelemassa musaa osoitteessa:

      http://www.webbsongs.com/

      Jos osaa vain suomea, joutuu valitettavasti tyytymään "vain" pahuksen hyvään musaan. JOS osaa lisäksi "enklantia", voi lisäksi nauttia loistavasta lyriikasta ja Steven TOSI hyvistä välispiikkausheitoista.

      Steven levyjä EI muuten ole kaupan missään liikkeessä. Ne pitää vaivautua hakemaan paikan päältä - edulliseen 10.00 €/kpl hintaan. TEOSTO ja GRAMEX ehkä jäävät nuolemaan näppejään, mutta TEKIJÄ saa näin enemmän kuin byrokratian kautta pyöritettynä.

      MUTTA! Tämä on siis MIITTI, johon varmaan tulee Steven faneja pyytämättäkin, MUTTA kaikki, joita kunnon kitarointi ( = osaa PALJON enemmän kuin ne "pakolliset" 3 sointua ) ovat tervetulleita!

      Tavataan siis tuttuja ja kuunnellaan hyvää musaa!

      C U @ Storyville Mon Oct. 17th 10 P.M. onwards - latest.

    • viki.2

      Hyvä veli Jevkeeni,oli ilo nähdä tuttuja naamoja täälläkin,eikun jatka vaan lisää musa juttuja huutaavat "lapset..".
      Arvaat varmaan kuka vastaili...

      • jevgeni-f-dragunow

        Kyllä arvasin. Profiili oli "paljastava"!


    • jevgeni-f-dragunow

      Mukavastihan se miitti meni ja pojat oli vauhdissa. Uusiksi otetaan maanantaina 20.12. taas Storyvillessä klo 22:00 alkaen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      351
      9413
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      88
      5872
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      364
      5462
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      95
      3846
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3252
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      66
      2823
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      72
      2787
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      5
      2583
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2518
    10. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      114
      2488
    Aihe