Vaaka(n) ja kaksonen(m)

Mutta mutta..

Mitä tää juttu täällä kaksosten palstalla on että täytyis olla mahdollisimman vaikea tavoiteltava että kaksosella säilyy mielenkiinto?


En oo ennen sellaisesta kuullutkaan..=)

Kaksosmies on ainakin välillä kovin ujo kun mä taas kerron melkein kaikki asiat suoraan..

Tosin että sitä en ole suustani päästänyt että tykkään hänestä kuin hullu puurosta.
Sen aika koettaa myöhemmin jos sinne asti päästään.

Siinä olikin sit kysymys ja taustatieto asiasta.
3688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

no eiköhän vaaka esitä sellasta "vaikeesti tavoiteltavaa" ihan luonnostaan..

tai en mä tiedä, ollaanko me vaakanaiset valikoivia?

minä oon seurustellu vähän yli vuoden kaksosmiehen kanssa, hyvin me toimeen tullaan ellei paremminki.. ei oo kovin montaa tylsää päivää vietetty, totuus.

molemmilla se pilke silmäkulmassa, mutta toisaalta molemmat osaa olla vakaviakin.

ehkä sellaisen neuvon vois antaa näin vaakanaisena, että anna sen pikkuhiljaa sen kaksosen saada oppii tuntee sua, ettet kaikkea tärkeää infoa päräytä yhdellä kertaa hermostuksissasi :).. mut kyl mä uskon et se menee ihan luontevasti ku ottaa vaan rennosti. tsemiä ja kivaa syksynjatkoa sinne.

Äänestä
  • vaaka naiset on todella valikoivia miehien suhteen.. minä seuruselen kaksos miehen kanssa..jo 3.v. vietetty aikaa,ihanaa ja mukavaa se on...ja se on totta,tylsiä päiviä ei vielä tähänkään asti ole tullut!

    Äänestä

Onneksi on vielä paljon juttuja joita en ole kertonut(ei mitenkään negatiivisia)..

Mutta katselu meiningillä jatketaan eteenpäin,tosin molempien työt ovat nyt rajoittaneet yhteydenpitoa.
Mutta kiitos vastauksista.=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvin synkkaa kirjoitti:

Mutta mutta..

Mitä tää juttu täällä kaksosten palstalla on että täytyis olla mahdollisimman vaikea tavoiteltava että kaksosella säilyy mielenkiinto?


En oo ennen sellaisesta kuullutkaan..=)

Kaksosmies on ainakin välillä kovin ujo kun mä taas kerron melkein kaikki asiat suoraan..

Tosin että sitä en ole suustani päästänyt että tykkään hänestä kuin hullu puurosta.
Sen aika koettaa myöhemmin jos sinne asti päästään.

Siinä olikin sit kysymys ja taustatieto asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu