Toimiiko ko. malli miten hyvin matkapyöränä yksi päällä varusteineen pitemmälläkin vaelluksella ? Jaksaako yksi pytty kuljettaa moottoritieosuuksilla tarpeeksi ripeästi ja saako pitkä kuski (188 cm) hyvän ajoasennon ?
f650gs
5
1745
Vastaukset
- Turo-Inkeri
..mikä sinulle on "tarpeeksi ripeästi" moottoritieosuuksilla? 1-pyttyinen 650cc ei mihinkään ihan hurjaan laukkaan yllä autobaanoilla, mutta 130-150km/h sillä menee vielä aika mukavasti. Tuulipinta-alaa löytyy, joten kovalla sivutuulella ehkä hieman hitaammin.
Tilava ajoasentohan tämmöisissä pyörissä on, joskin paino tulee kankulle, mikä voi varsinkin iäkkäämmillä henkilöillä alkaa ahistamaan alaselästä, mutta tuo on kai aika harvinaista. - testi..
Jos ruotsin luetun ymmärtäminen on hallussa kannattaa lukea Bike-lehden viimeisen numeron isojen enduroitten vertailu. 650 pärjäsi hyvin, ohituskiihtyvyydet 60 km/h vauhdista olivat kaksisylinterisiin täysin tasaveroiset ja osin paremmatkin.
- Dakar
Minulla on tämmönen yksipyttyinen bemari ja tämä kesä olen ajannut noin 6000km matkaajoa tyttöystävänin kanssa ja kaksi henkilöiden kevyt varustus. Voi ajaa 130 km/h jos on kiire. Olen 183 cm ja minä saan erittäin hyvä ajoasento tämä pyörällä, ajan tankki tyhjään ilman tauko. Minulla on Dakar versio = korkeampi istuin.
- Lappeenrannasta
Olin sitä jo pitkään "kuolannut". Sillä on tehty pikku ajelua yksin ja pari reisua vaimon kanssa.
Mielipiteeni: tehot riittää hyvin. ketterä ja kiva myös kaupungissa ja hiekkateillä. sivulaukut aika hyvät. pieni kulutus n.3,5 l/100 km. - alakierrokislla vääntö voisi olla parempi. -Aika korkea tyhjäkäyntikierrosluku, välillä melkein 2.000 rpm.
Yritän nyt ajaa melkein vuoden ympäri. Katsotaan sitten kuinka käy. - Esko
mutta pieni miinus tulee tuuliherkkyydestä,
etenkin sivutuuli tuntuu vievän.
Itsellä Dakari-malli joka on hiukka
korkempi kuin pelkkä GS.
Reilu 7 tuhatta tuli viime kesänä ajettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521784092Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään823232Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242406Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv562216Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?882075TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851371Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään261290- 401280
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli631119Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10788