Toimiiko ko. malli miten hyvin matkapyöränä yksi päällä varusteineen pitemmälläkin vaelluksella ? Jaksaako yksi pytty kuljettaa moottoritieosuuksilla tarpeeksi ripeästi ja saako pitkä kuski (188 cm) hyvän ajoasennon ?
f650gs
5
1740
Vastaukset
- Turo-Inkeri
..mikä sinulle on "tarpeeksi ripeästi" moottoritieosuuksilla? 1-pyttyinen 650cc ei mihinkään ihan hurjaan laukkaan yllä autobaanoilla, mutta 130-150km/h sillä menee vielä aika mukavasti. Tuulipinta-alaa löytyy, joten kovalla sivutuulella ehkä hieman hitaammin.
Tilava ajoasentohan tämmöisissä pyörissä on, joskin paino tulee kankulle, mikä voi varsinkin iäkkäämmillä henkilöillä alkaa ahistamaan alaselästä, mutta tuo on kai aika harvinaista. - testi..
Jos ruotsin luetun ymmärtäminen on hallussa kannattaa lukea Bike-lehden viimeisen numeron isojen enduroitten vertailu. 650 pärjäsi hyvin, ohituskiihtyvyydet 60 km/h vauhdista olivat kaksisylinterisiin täysin tasaveroiset ja osin paremmatkin.
- Dakar
Minulla on tämmönen yksipyttyinen bemari ja tämä kesä olen ajannut noin 6000km matkaajoa tyttöystävänin kanssa ja kaksi henkilöiden kevyt varustus. Voi ajaa 130 km/h jos on kiire. Olen 183 cm ja minä saan erittäin hyvä ajoasento tämä pyörällä, ajan tankki tyhjään ilman tauko. Minulla on Dakar versio = korkeampi istuin.
- Lappeenrannasta
Olin sitä jo pitkään "kuolannut". Sillä on tehty pikku ajelua yksin ja pari reisua vaimon kanssa.
Mielipiteeni: tehot riittää hyvin. ketterä ja kiva myös kaupungissa ja hiekkateillä. sivulaukut aika hyvät. pieni kulutus n.3,5 l/100 km. - alakierrokislla vääntö voisi olla parempi. -Aika korkea tyhjäkäyntikierrosluku, välillä melkein 2.000 rpm.
Yritän nyt ajaa melkein vuoden ympäri. Katsotaan sitten kuinka käy. - Esko
mutta pieni miinus tulee tuuliherkkyydestä,
etenkin sivutuuli tuntuu vievän.
Itsellä Dakari-malli joka on hiukka
korkempi kuin pelkkä GS.
Reilu 7 tuhatta tuli viime kesänä ajettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään19217975Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903825Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu351973Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2801540Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?681522Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1651442Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151334Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141314Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1151199- 811111