Eli olen yrittänyt hakea elisan sivuilta asetuksia kapulaani eikä ole onnistunut netistä eikä tekstiviestillä. Sivuilla kyllä sanotaan että tukee tätä kyseistä puhelinta mutta ei siltä näytä. Käsin asentamisen käyttöohjeissa ei ole samsungille mitään ohjeita. Mitä siis tehdä vai tehdäkö mitään?
elisa liittymänä ja asetukset SGH-X640
dumdadum
3362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
..jos ne on mahdollista saada samsungin sivuilta ne asetukset niin mitenkäs se onnistuu?
Mulla oli sama ongelma kun tilasin asetuksia omaan E530:seen. Puhelin sanoi vain väärä tiedostomuoto tai jotain vastaavaa. Sitten soitin sinne Elisalle ja ne laittoi asetukset tulemaan manuaalisesti. Sitten toimi hienosti.
helpommalla pääset, jos menet samsungin liikkeseen, niillä salasanat semmosille sivuille joista saa suoraan tilattua asetukset semmosiin malleihin, joihin operaattorilla ei erikseen oo. kyllä toi manuaalisestikin helposti onnistuu jos operaattorilta otat ne vaihe vaiheelta, on vaan aikaa vievempää..