Asuntoauto vuokralle

Bell@

Ollaan tässä suunniteltu matkailuauton vuokraamista ja suomen kiertelyä loppu kesäksi. KErtokaahan mitä maksaa auton vuokraaminen, ja jos teillä on vuokrata autoa niin ilmotkaa pliis :)

Saapiko matkailuautoa ajaa B-kortilla vai meenkö veikkaan lisää kirjaimia? :)

6

767

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Blue Eagle

      Täytyy olla vähintään bc-kortti.

      • Bell@

        Just tuossa surffasin ja olen lukenut monesta paikasta korteista. Tarvitaan vain B-kortti sekä 21-vuoden ikä... :)


      • Blue Eagle
        Bell@ kirjoitti:

        Just tuossa surffasin ja olen lukenut monesta paikasta korteista. Tarvitaan vain B-kortti sekä 21-vuoden ikä... :)

        Asuntoauton painosta...sitten vielä se että kuinka monta matkustajaa on kyydissä.


      • vuokralainen
        Blue Eagle kirjoitti:

        Asuntoauton painosta...sitten vielä se että kuinka monta matkustajaa on kyydissä.

        riittää b ja iällä ei ole väliä. Ajoimme viime kesänä poikani kanssa vuorotellen ja hänellä oli ikää silloin 19. Tosin painosta riippuu mutta ei matkustajista, meillä oli välillä 6-henkeä koska auto oli kuudelle tarkoitettu siis aika iso. En tiedä mitä painoi.


      • sama
        vuokralainen kirjoitti:

        riittää b ja iällä ei ole väliä. Ajoimme viime kesänä poikani kanssa vuorotellen ja hänellä oli ikää silloin 19. Tosin painosta riippuu mutta ei matkustajista, meillä oli välillä 6-henkeä koska auto oli kuudelle tarkoitettu siis aika iso. En tiedä mitä painoi.

        oli muistaakseni 2 vrk:lta 1200 mk tuhanteen kilometriin asti ja tietenkin polttoaine.


    • hejsan

      Joko auto on löytynyt? Kovaa sesonkiaikaa vaan just heinäkuu! Mutta miksi tyytyä Suomessa matkailuun kun vieressä on maisemiltaan ja fiiliksiltään paljon upeampi Ruotsi! Norjahan on tietenkin upeata vuorimaisemaa ym. mutta jo Ruotsissa tiet on aivan upeat ajaa, liikennekulttuuri on ystävällistä (annetaan tilaa ym.) ja koko maa on siisti ja viimeistelty ihmisten pihoja ja taloja myöten, upeata katseltavaa! Lisäksi leirintäalueet on aivan eri luokkaa kuin Suomessa, erittäin monipuolisia.
      Englannin kiellellä pärjää kivasti ja ruotsin sanakirja on hyvä lisävaruste!
      Suomessahan ei ole mitään eksoottista, mutta jo Ruotsissa kokee paljon enemmän ja matka antaa hyvää fiilistä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      83
      6019
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      47
      4055
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      4011
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      69
      3793
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2968
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2567
    7. Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata

      Manneja, vaiko matuja?
      Mikkeli
      33
      2379
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      28
      2252
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2141
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      450
      1849
    Aihe