olen rv 35, ja peräpukamat on vaivannu jo kuukauden!! nyt alkaa mennä hermot koko homman kans, nimittäin enää en pääse kohta kävelemään tämän kivun kanssa! onko kellään vastaavia kokemuksia, mitä olette tehneet ym.???? terveellisesti olen syönyt ja liikkunut mutta se ei mitään auta. myöskän salva ei auta, pukamat vain pahenevat! huomenna menen lääkäriin, ei tässä muukaan auta..
kokemuksia??
kiitän :)
kokemuksia??
kiitän :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
niin eka vaihtoehto on lääkärin kautta saatavat puuduttavammat salvat, ja toka sitten niiden pukamien tyhjäys. Kokemusta on enemmän kuin tarpeeksi pukamista ilman raskauttakin.
Tämä auttaa ainakin siinä, etteivät pukamat enää pahene entisestään (jos se yhtään lohduttaa): Itse olen nimittäin saanut huomattavan avun veden juomisesta. Kun juo PALJON vettä, uloste ei ole liian kovaa, eikä tarvitse paljon ponnistella, ts. pukamat "rauhoittuvat".
Tsemppiä!