Hei!
Jos olet suht. hyvä/kokenut kotisivuntekijä. Haluat kokeilla jotain uutta, tykkäät harrastuksestasi, haluat nimen esille ja ylipäätänsä haluat auttaa, silloin kannattaa kysellä lisää mielummin e-mailin tai MSN:n kautta [email protected]
MUTTA jos, tämä kiinnostaa mutta pelkästään rahan takia niin kannattaa palata foorumille takas.
Olen musiikkiatekävä (Hip-Hop) 17-ikäinen jätkä, Lappeenrannasta.
Minulta olisi suunnitelmien mukaan tulossa kesällä omakustanne LP -levy ulos, joten tarvitsen kotisivuja.
Rahasta jos puhutaan, niin sorry. Ei ole mitään kauheeta budjettia maksamaan kotisivuista (tietenkin voin maksaa pienen palkkion, 10-30e), joten etsin sellaista tyyppiä joka osaa hommansa, mutta silti edelleenkin haluaa kokeilla uutta, tykkää haasteista eikä hae mitään huimaavia rahasummia. (Nimesi voit tuoda vapaasti esille sivuille, eli pistää kuka on tehnyt sivut, yhteistiedot, esim. jos haet uusia asiakassuhteita.)
Joten, Jos kiinnostaa/aikaa/halua löytyy niin ota yhteyttä ( [email protected] )niin puhutaan lisää.
Kiitos!
Tarvitsen Kotisivuja!
5
1140
Vastaukset 5
- tekeminen
ei ole nin hemmetin hankalaa hommaa kuin moni luulee.
Jos rahaa ei ole tosiaan maksaa enempää kyin tuo kolmekymppiä, nin kantsii hommata sillä rahalla kirja Frontpage 2000, ladata netistä Frontpagen kokeiluversio ja ryhtyä hommiin, helppoa noilla välineillä.
Sit kun sivut on kasassa, siirtelet ne näppärästi vaikkapa ilmaiselle bravenetin palvelimelle. Ai juu, bravenetissä onnistuu muuten sivujenteko ilman fronttiakin, joten säästyy se kolmekymppinenkin.
Näin mä tein ja säästin ja sain sit kotisivuhommiakin.- amatöörikommenttia
Huomaa, että jotkut eivät itse osaa tehdä sivuja... siis hyviä sellaisia.
On eri asia kyhätä sivut, kuin tehdä toimiva sivusto.
Kaikkihan osaa hitsatakin eikö? Ostaa vaan kaasupullon ja naamarin ja lähtee hitsaamaan.. Se on se loppujälki mikä ratkaisee. - -------
amatöörikommenttia kirjoitti:
Huomaa, että jotkut eivät itse osaa tehdä sivuja... siis hyviä sellaisia.
On eri asia kyhätä sivut, kuin tehdä toimiva sivusto.
Kaikkihan osaa hitsatakin eikö? Ostaa vaan kaasupullon ja naamarin ja lähtee hitsaamaan.. Se on se loppujälki mikä ratkaisee.Puhut asiaa!
- näpäytys
Opettele itse tekemään!
On se kumma kun ei itse jotain osaa, niin toisia ollaan huutamassa hätiin - ilmaiseksi! Kuka tässä maassa enää mitään tekee ilmaiseksi, kun KAIKKI maksaa muillekin!
Tiedät sen, kun tulet aikuiseksi.- Penakko
30 euroa riittää hyvin siihen, että voin kusta Lappeenrannan suuntaan. Rahat voit laittaa kirjekuoressa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS682093Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.14861Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52766Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43692- 43661
- 47624
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574- 49550
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546