Bussilla Lontoosta

Tuli kuultua etta lontoosta paasisi muutamalla punnalla pariisiin, tai dubliniin... bussilla.

Onko tuttuja juttuja?
4505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuulostaa kyl aika hassult, en ihan heti menis uskomaan, koska Lontoos kaikki maksaa...ja paljon.

Äänestä

Moi!
Tuollaisesta en ole kuullutkaan, mutta jos paljastuu todeksi niin kerro minullekin. =)
Halvimmat mitä tiedän on Eurolinesin £29 rtn. ainakin Lontoo-Pariisi välillä, saattoipa olla sama Dubliniin.
Sitten on tietysti Megabus, joka kulkee Britannian kaupunkien väliä - mm. lokakuun lopulle tarjosi Lontoo-Brighton menopaluuta £1,50 hintaan, ei kovin paha!

Äänestä
  • National Express ainakin keväällä vielä teki tarjous-hintaisia bussimatkoja £1 alkaen ympäri englantia. Voi olla että tekevät Dubliniin ja Pariisiinkin. Matka pitäää tosin varata ajoissa että sen hinnan saa, katsokaa www.nationalexpress.co.uk

    Äänestä

  • kyseessä? kirjoitti:

    National Express ainakin keväällä vielä teki tarjous-hintaisia bussimatkoja £1 alkaen ympäri englantia. Voi olla että tekevät Dubliniin ja Pariisiinkin. Matka pitäää tosin varata ajoissa että sen hinnan saa, katsokaa www.nationalexpress.co.uk

    ja kun summissa valisin päiväksi marraskuun lopun, lippuja oli lähtien £3 lontoo-pariisi. Dubliniin oli 16 puntaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kasperi kirjoitti:

Tuli kuultua etta lontoosta paasisi muutamalla punnalla pariisiin, tai dubliniin... bussilla.

Onko tuttuja juttuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu