Juuri äsken matti lauloi sen tv:ssä. Biisihän on täyttä hittikamaa, mielestäni Matin toisiksi paras biisi V-tyylin jälkeen.
Vastaukset 8
- tämä jotakin
Mutta idols-tyyliin, studiotekniikalla ja taustalaulu koko ajan päällä, pikkasen Irwinin veisuja muistutti, mutta en minä toisten puolesta päätä mitä kuunnella. Kohtuullista huttua.
ÄÄH, antaa Nykäsen yrittää, pääasia että oli kondiksessa, silloin näyttää telkun tännekin puolelle ok kaverilta. Tommoista Mattia enemmän esille.- nauhoitettu
lähetys! Mieti sitä
- sitten
nauhoitettu kirjoitti:
lähetys! Mieti sitä
Joo piti miettiä sekunti, ei ollut enää illalla
hoksa ihan kotona. Tottakai tuo on nauhoitettu jo vapautusviikolla tai männäviikolla ennen höttös-shöytä.
Svidu ku sitä on josku tyhymä. - ajankohta
sitten kirjoitti:
Joo piti miettiä sekunti, ei ollut enää illalla
hoksa ihan kotona. Tottakai tuo on nauhoitettu jo vapautusviikolla tai männäviikolla ennen höttös-shöytä.
Svidu ku sitä on josku tyhymä.No joo, se oli kyllä nauhoitettu itseasiassa niinkin paljon ennen kuin vuonna 2004, että siksipä ehkä kuulosti vielä joltakin. Ei liene taso enää samaa, tai senhän voinevat kertoa ne jotka hänet keikalla perjantaina näkivät.
- Toinen laulaja
En tiedä olisko sitten studiossa tehty "pitkää" ja hyvää työtä, koska laulu ja taustathan tuli nauhalta. Mutta kyllä on kehittynyt laulussa. En erityisemmin tämän tyyppisestä äänestä tykkää, mutta Kake Randelin fanit varmasti pitävät. Samalta kuulosti ääni. on kehittynyt mies tosi paljon laulussa jos livenä vetää tuolla tavalla myös. hyvä Matti. Lopeta juopottelu ja jatka samaa rataa !
- pappa
tosi huono,täyttä huuhaata,kuinka ihmeessä se kehtaa mennä esiintymään tollasella äänellä
- Uu lalla la
Eihän tolla äänellä kukaan muu pääsis lähellekään levytysstudioo. Menneellä urheilijan maineella rakennettu äijälle koko ura. Ja pöljä kansa ostaa levyjä ku siimaa ja käy keikoilla pällistelemässä. Olis vaan pysyny stripparina, vaikkei sillekään uralle ollu lahjoja.
Tulee mieleen Jasmin Mäntylä, joka myöskään ei osaa laulaa, mutta "laulajana" ihtensä elättää. Sillä on tehty samalla tavalla ku Matin kohdalla: levyllä ääntä käsitelty studiossa. Masan kappaleissa häirittee se, että laulutaitosten taustalaulajien äänet kuuluu kovempana ku Masan heikko nuotinvierestä menevä lauluntapanen.
Miehellä oli kauhea koreografia Se on siinä -ohjelmassa. Helevata, yhtä notkeita löytyy tuolta mehtästä, näitä koivuja. Jussi Niemi kehu Masaa Suomen kovimmaks rokkitähdeks. Vois olla jos osais laulaa. - Jassun keikalla ollut
Uu lalla la kirjoitti:
Eihän tolla äänellä kukaan muu pääsis lähellekään levytysstudioo. Menneellä urheilijan maineella rakennettu äijälle koko ura. Ja pöljä kansa ostaa levyjä ku siimaa ja käy keikoilla pällistelemässä. Olis vaan pysyny stripparina, vaikkei sillekään uralle ollu lahjoja.
Tulee mieleen Jasmin Mäntylä, joka myöskään ei osaa laulaa, mutta "laulajana" ihtensä elättää. Sillä on tehty samalla tavalla ku Matin kohdalla: levyllä ääntä käsitelty studiossa. Masan kappaleissa häirittee se, että laulutaitosten taustalaulajien äänet kuuluu kovempana ku Masan heikko nuotinvierestä menevä lauluntapanen.
Miehellä oli kauhea koreografia Se on siinä -ohjelmassa. Helevata, yhtä notkeita löytyy tuolta mehtästä, näitä koivuja. Jussi Niemi kehu Masaa Suomen kovimmaks rokkitähdeks. Vois olla jos osais laulaa.Jasmin kyllä laulaa hyvin iskelmää, nuotilleen ja sillä on hyvä rytmitaju. Olen itse nelikymppinen nainen, joten en kirjoita tätä sen takia että olisin häneen muuten ihastunut... Monien somalaisten on vaan hankala myöntää sitä että Jasmin osaa laulaa tai tehdä mitään muutakaan kun onhan se niin paljon helpompaa tuota kyseistä kaunotarta haukkua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3561438Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan79987Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.84905Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49728- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38692- 49658
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10568- 30567
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
- 32531
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33518Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 41492
- 80470
- 48459