Juuri äsken matti lauloi sen tv:ssä. Biisihän on täyttä hittikamaa, mielestäni Matin toisiksi paras biisi V-tyylin jälkeen.
Mäkikotka ja häkkilintu on loistava biisi
8
2010
Vastaukset
- tämä jotakin
Mutta idols-tyyliin, studiotekniikalla ja taustalaulu koko ajan päällä, pikkasen Irwinin veisuja muistutti, mutta en minä toisten puolesta päätä mitä kuunnella. Kohtuullista huttua.
ÄÄH, antaa Nykäsen yrittää, pääasia että oli kondiksessa, silloin näyttää telkun tännekin puolelle ok kaverilta. Tommoista Mattia enemmän esille.- nauhoitettu
lähetys! Mieti sitä
- sitten
nauhoitettu kirjoitti:
lähetys! Mieti sitä
Joo piti miettiä sekunti, ei ollut enää illalla
hoksa ihan kotona. Tottakai tuo on nauhoitettu jo vapautusviikolla tai männäviikolla ennen höttös-shöytä.
Svidu ku sitä on josku tyhymä. - ajankohta
sitten kirjoitti:
Joo piti miettiä sekunti, ei ollut enää illalla
hoksa ihan kotona. Tottakai tuo on nauhoitettu jo vapautusviikolla tai männäviikolla ennen höttös-shöytä.
Svidu ku sitä on josku tyhymä.No joo, se oli kyllä nauhoitettu itseasiassa niinkin paljon ennen kuin vuonna 2004, että siksipä ehkä kuulosti vielä joltakin. Ei liene taso enää samaa, tai senhän voinevat kertoa ne jotka hänet keikalla perjantaina näkivät.
- Toinen laulaja
En tiedä olisko sitten studiossa tehty "pitkää" ja hyvää työtä, koska laulu ja taustathan tuli nauhalta. Mutta kyllä on kehittynyt laulussa. En erityisemmin tämän tyyppisestä äänestä tykkää, mutta Kake Randelin fanit varmasti pitävät. Samalta kuulosti ääni. on kehittynyt mies tosi paljon laulussa jos livenä vetää tuolla tavalla myös. hyvä Matti. Lopeta juopottelu ja jatka samaa rataa !
- pappa
tosi huono,täyttä huuhaata,kuinka ihmeessä se kehtaa mennä esiintymään tollasella äänellä
- Uu lalla la
Eihän tolla äänellä kukaan muu pääsis lähellekään levytysstudioo. Menneellä urheilijan maineella rakennettu äijälle koko ura. Ja pöljä kansa ostaa levyjä ku siimaa ja käy keikoilla pällistelemässä. Olis vaan pysyny stripparina, vaikkei sillekään uralle ollu lahjoja.
Tulee mieleen Jasmin Mäntylä, joka myöskään ei osaa laulaa, mutta "laulajana" ihtensä elättää. Sillä on tehty samalla tavalla ku Matin kohdalla: levyllä ääntä käsitelty studiossa. Masan kappaleissa häirittee se, että laulutaitosten taustalaulajien äänet kuuluu kovempana ku Masan heikko nuotinvierestä menevä lauluntapanen.
Miehellä oli kauhea koreografia Se on siinä -ohjelmassa. Helevata, yhtä notkeita löytyy tuolta mehtästä, näitä koivuja. Jussi Niemi kehu Masaa Suomen kovimmaks rokkitähdeks. Vois olla jos osais laulaa. - Jassun keikalla ollut
Uu lalla la kirjoitti:
Eihän tolla äänellä kukaan muu pääsis lähellekään levytysstudioo. Menneellä urheilijan maineella rakennettu äijälle koko ura. Ja pöljä kansa ostaa levyjä ku siimaa ja käy keikoilla pällistelemässä. Olis vaan pysyny stripparina, vaikkei sillekään uralle ollu lahjoja.
Tulee mieleen Jasmin Mäntylä, joka myöskään ei osaa laulaa, mutta "laulajana" ihtensä elättää. Sillä on tehty samalla tavalla ku Matin kohdalla: levyllä ääntä käsitelty studiossa. Masan kappaleissa häirittee se, että laulutaitosten taustalaulajien äänet kuuluu kovempana ku Masan heikko nuotinvierestä menevä lauluntapanen.
Miehellä oli kauhea koreografia Se on siinä -ohjelmassa. Helevata, yhtä notkeita löytyy tuolta mehtästä, näitä koivuja. Jussi Niemi kehu Masaa Suomen kovimmaks rokkitähdeks. Vois olla jos osais laulaa.Jasmin kyllä laulaa hyvin iskelmää, nuotilleen ja sillä on hyvä rytmitaju. Olen itse nelikymppinen nainen, joten en kirjoita tätä sen takia että olisin häneen muuten ihastunut... Monien somalaisten on vaan hankala myöntää sitä että Jasmin osaa laulaa tai tehdä mitään muutakaan kun onhan se niin paljon helpompaa tuota kyseistä kaunotarta haukkua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko Pajari gerontofiili?
Poliitikko Harry ”Hjallis” Harkimo, 70, kertoi itsenäisyyspäivänä seurustelevansa Jasmine Pajarin, 35, kanssa. Fuengiro415518Uskomatonta, Sanna Marinille ei haluttu antaa näkyvyyttä Linnan juhlissa
Kymmenen Uutiset juuri ennen Marinin saapumista ja Areenakin kyykkäsi. Kyllä SDP:läinen politiikan supertähti on paha on3303258Sofia & Stefan
Kas kummaa, yhtäaikaa Dubaissa? Pääsikö Sofia pitkästä aikaa Dubain kotiin? 😂 Instaan muistettu laittaa kuva "vesi ton1471871- 1331762
Kiitos että olet
Tiedän, että sinä olet ja ajattelet minua välillä. Se tuo minulle voimaa, et tiedäkään miten paljon. Vaikka meistä ei tu721674Muistan kuinka isovanhemmat kertoivat teinipoikia VIEDYN VÄKISIN kodeistaan SOTAAN
Suomen sotien aikaan erittäin nuoria teinipoikia vietiin väkisin kodeistaan ja lähetetiin sotimaan. Meinaatteko ettei t2861220Hjalliksen uusi pano on 35 v nainen.
Hjallis itse on 70 vuotias vanha papparainen. Kyllä siinä on taas saanut hjallis lompakkoa pitää paksuna kun on naisen i1211075Voi kun uskaltasin
Sulta suoraa kysyä onko kaikki hyvin? 🫤 Poistit kaikki kuvatkin ja muuta... Tietäsipä et pahan olon susta pois halata80844Mitähän tässä kävikään
Jotain kummaa on tapahtunut.. Miksen tunne kaipausta? Mihin katosi roihu sydämestä jonka vielä hetki sitten tunsin?111843Nainen, mitä tahdot ja odotat tulevaisuudelta
Itse olen jo kaiken sanottavan sanonut ja haudannut ne unelmat. Ei ole oikeastaan juurikaan mitään enää mitä tavoittelis88801