epätoivoisesti. Valtiovalta (SUPO) on sotkeentunut mm. Bodom-murhiin ja KRP on saanut käskyn peitellä jäljet lopullisesti.
Right?!
Right?!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Varmasti on syytä epäillä että juuri noin tässä Bodomin-tapauksessa on käynyt. Eikös syytekynnys ole siinä että on syytä epäillä. Olisi kaikille paras että asia tutkittaisiin perinpohjin ja annettaisiin oikeuden päättää miten asia on. Etenkin SUPOlle ja KRPlle olisi tärkeää saada maineensa puhdistetuksi, joten sieltäkään päin ei pitäisi vastustusta tulla.
Assmanin alibin antoi kavaltaja, joka oli tehnyt kolme murhaa, ja pari huoraa. Poliisi on varmasti tiennyt tästä, mutta pitää alibia vahvana.
Asian peittelyyn liittyy arvattavasti erilaisia K kirjain alkuisia nimiä.
http://www.jippii.fi/jsp/forum/thread.jsp?b=uutiset&t=30145