Bändien hinnat?!

Kuinka paljon kannattaa varata bändiin rahaa?! Kuinka paljon olette maksaneet nelihenkisestä bändistä??
Kiitos etukäteen avusta!! :D
94699
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kaikenhintaista oli tarjolla, kun me haimme orkesteria häihimme, väliltä 150e-800e (tämä hintahaarukka siis pohjanmaalla). Lopulta päädyimme nelihenkiseen orkesteriin joka oli tuolla suuremmassa päässä, koska kuulimme monilta vain positiivista palautetta ks. ork. ja täytyy sanoa näin jälkeenpäin,että ei kaduta yhtään. Orkesteri soitti aivan kuten lupasivatkin monipuolista musiikkia. ja vaikka aluksi jännitin, että laulajana on naissolisti, niin kyllä häävalssin aikana sekin jännitys oli tipotiessään.
ja tulihan sieltä hänen laulamanaan niin perinteiset kuin rautaiset rokitkin ja ihanan paljon erilaisia biisejä meille nuorille!
Kannattaa tiedustella orkestereilta kappalelistaa ja miettiä, että jos maksaakin enemmän niin rahaahan se vain on. Pääasia, että hääpäivä on ikimuistoinen ja hauskaa riittää.

Äänestä
  • www.banditori.fi

    Äänestä

  • onsku kirjoitti:

    www.banditori.fi

    www.keikalle.net

    Äänestä

  • Maikki kirjoitti:

    www.keikalle.net

    Osoitteessa http://www.naimisiin.fi
    käydään laajaa keskustelua kaikista häihin
    liittyvistä asioista,myös bändien hinnoista.

    Äänestä

  • Minä kirjoitti:

    Osoitteessa http://www.naimisiin.fi
    käydään laajaa keskustelua kaikista häihin
    liittyvistä asioista,myös bändien hinnoista.

    Äskeisessä viestissä oli väärä osoite.
    Oikea osoite on: http://www.naimisiin.info

    Äänestä

  • Ukkeli kirjoitti:

    Äskeisessä viestissä oli väärä osoite.
    Oikea osoite on: http://www.naimisiin.info

    Meillä maksoi 600 euroa

    Äänestä

  • Saatiin puoli tutulta vähän alennusta, ovat nelihenkinen orkesteri ja soittaavat laidasta laitaan, mitä sit haluaa kuulla.. Ja ovat kokeneita tyyppejä, useimmissa häissä ja pikkujouluissa sun muissa tilausuuksissa kierreleet..

    Äänestä

Helpoiten ratkaiset asian, kun vain pyydät tarjouksia ja valitset sen mikä sopii muutenkin kuin hinnan puolesta. Itse löysin bändin www.orkesterit.net -sivuilta. Oli kysytyistä kalliimmasta päästä, mutta hyvä niin. Ei bändissä kannata alkaa säästää.

Äänestä

Kunnon soittajat maksaa noin 150e per nuppi. Eli kvartetti tekee noin 600-1000e riippuen otatko yksityiseltä vai ohjelmatoimistosta ja tuleeko bändi lähialueelta vai kaukaa (matkat, yöpymiset jne.)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätietonen.. kirjoitti:

Kuinka paljon kannattaa varata bändiin rahaa?! Kuinka paljon olette maksaneet nelihenkisestä bändistä??
Kiitos etukäteen avusta!! :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu