Jokker 27

Onkos jollakin kokemuksia ko. veneestä?
42555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyseessä on solingin rungolle tehty retkivene jossa tilavampi ruffi. Hyvin purjehtii. Naapurilla oli sellanen. Ei kaunis mutta kylläkin toimiva vene.

Äänestä

Kyseessä on solingin rungolle tehty retkivene jossa tilavampi ruffi. Hyvin purjehtii. Naapurilla oli sellanen. Ei kaunis mutta kylläkin toimiva katso:vene.http://members.surfeu.fi/doukka/

Äänestä
  • Juu, eli ostin juuri tälläisen veneen ja olisin nyt tiedustellut säätöjä sekä teknisiä ratkaisuja joltakin kokeneemmalta purjehtijalta.....

    Kävin sitä kyllä kokeilemassa ja kulki mielestäni ihan jees, ainakin sivutuulella ja luovilla.

    Äänestä

Nyt olisi edullinen vene, perämoottorin hinnalla. Jotkut sanoo että pitkälti H veneen tyyppinen menijä, mutta hivenen asuttavampi. Poika myy iäkkään isänsä puolesta.

https://m.nettivene.com/purjevene/jokker/867485

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jarski-op kirjoitti:

Onkos jollakin kokemuksia ko. veneestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu