Tony Halmeen lahkeet tutisevat.Perussuomalaiset ovat kosiskelleet Nykästä seuraavaksi ääniharavakseen.Merviä on jo-varmana pidetyn läpipääsyn vuoksi-pyydetty miehensä eduskunta avustajaksi.(Vahtimestarit tietävät...)
Perussuomalaiset
Nykäsen kimpussa!
2
871
Vastaukset
- Juurakko
Soini ota nyt ihmeessä tää tenukeppi kiinni ja ala valjastaa samoin kuin teitte hölmöHalmeellekkin. Perussuomalaiset tarvitsevat juurikin näitä ja näiden kaltaisten ääniä.Veikon aikana järjestys oli vallan toinen. Veikko kylkeä kääntäis haudas ku tietäis, et peruss... on mennyt lähes täysin rikollisten paapojaksi..
- Tappi
Pirä pois tenukeppi naamas täältä Hämeenlinnasta.
Suontaan kartanon lehmätkin laulaa paremmin.Täältä tommonen mies lähtee ku leppä keihäs.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492199
- 1211495
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3371299Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671224Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401200IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31191- 1411179
- 491129
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1611076- 701014