Tony Halmeen lahkeet tutisevat.Perussuomalaiset ovat kosiskelleet Nykästä seuraavaksi ääniharavakseen.Merviä on jo-varmana pidetyn läpipääsyn vuoksi-pyydetty miehensä eduskunta avustajaksi.(Vahtimestarit tietävät...)
Perussuomalaiset
Nykäsen kimpussa!
2
706
Vastaukset
- Juurakko
Soini ota nyt ihmeessä tää tenukeppi kiinni ja ala valjastaa samoin kuin teitte hölmöHalmeellekkin. Perussuomalaiset tarvitsevat juurikin näitä ja näiden kaltaisten ääniä.Veikon aikana järjestys oli vallan toinen. Veikko kylkeä kääntäis haudas ku tietäis, et peruss... on mennyt lähes täysin rikollisten paapojaksi..
- Tappi
Pirä pois tenukeppi naamas täältä Hämeenlinnasta.
Suontaan kartanon lehmätkin laulaa paremmin.Täältä tommonen mies lähtee ku leppä keihäs.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22617150Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912194Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415980Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144785Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193957Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1353004S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581425- 851021