katkaravuista

Haluaisin tietää tulevatko esim leväkatkarapu ja keltarihmakala toimeen keskenään?
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kyllä tulevat, leväkatkat on herkkiä kiipeilemään akvan reunoilta johtoja sekä putkia pitkin ulos akvasta tarpeen tullen.
Varmista ettei näin pääse käymään jos niitä hankit!

Äänestä

Eivätköhän ne tule, jos nyt tarkoitat katkaravulla ns. amanorapua Caridina Japonica. Kyseinen lajihan on muihin verrattuna melko iso. Kirkkaan punaista red cherryä sen sijaan en kokeilisi. Kelpaavat herkkupaloiksi huomattavasti pienemmillekin kaloille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoa kirjoitti:

Haluaisin tietää tulevatko esim leväkatkarapu ja keltarihmakala toimeen keskenään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu