Volvo Penta perämoottoriin varaosia?

Sattuisikohan kukaan tietämään, että saapiko vanhoihin Volvo Pentan perämoottoreihin enää varaosia mistään?

Pitäisi löytää puola, kun entisestä pääsi savut pihalle...
2821
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

autonmoottorin puola käynee, multa niitä löytyy, pistä mailia: [email protected]

Äänestä
  • ei kai nyt volvon autonmoottorin puola käy sentään
    kaksitahtiseen perämoottoriin??????? minulla ollut
    volvo-penta (35 hp) oli ainakin kaksitahtinen.
    itseltäni meni myös puola,ja laitoin muistaakseni
    jonkin senaikuisen moottoripyörän puolan tilalle ja hyvin säksätti.puolat palaa volvo-pentassa kuulema herkästi jos tulppien kärkiväli pääsee kasvamaan liian isoksi,eli niistä kannattaa pitää huolta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puolaton kirjoitti:

Sattuisikohan kukaan tietämään, että saapiko vanhoihin Volvo Pentan perämoottoreihin enää varaosia mistään?

Pitäisi löytää puola, kun entisestä pääsi savut pihalle...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu