Matti Nykänen eduskuntaan!

Jeah!

   
Toivottavasti Matti Nykänen hakee eduskuntaan. Äänestäisin heti.

Lainsäätäjät ovat nykyään niin ala-arvoisia
( esim. Tanja Karpelan tekijänoikeuslaki )

Paranisi lainsäädännön taso heti.

MATTI EDUSKUNTAAN!

9

820

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eugen af H...

      Uudellemaalle. Silloin kepulla olisi tulevien eduskuntavaalien valovoimaisimmat ehdokkaat samassa vaalipiirissä; Tanja Vien.. äh.. Tanja Karpela, Pikku_G, Paavo Väyrynen, Matti Nykänen ja Matti Vanhanen. Varsinainen äly-keskittymä. Siis kannatan.

    • Jeah!

      Ja mielestäni sopisi hyvin kulttuuriministeriksi.

      Jos olette huomanneet miten huonoa lainsäädäntöä nykyään valmistetaan ( Lex Karpela, tekijänoikeuslaki jne. ), niin Matti korjaisi heti asian.

      Matti eduskuntaan ja kulttuuriministeriksi!

    • Eddie Edwards

      Jee Matista seuraavien eduskuntavaalien ääniharava tyyliin Tony Halme. Ja Matille sosiaali- ja terveysministerin salkku, ei valtionvarainministerin. Eduskunnassa on muutenkin jo muutama rikollinen.

      Mikä olisi hänen puolue ja vaalipiiri?

    • Matti on numero 1 (promillea)

      Se hakis Karjalan takas pullo kerrallaan!

      Ja vetäis Perluskonia turpaan kun se haukkuis meitsin lörtsyjä! Tuikkais pizzaveitsellä kankkuun.

      Ja se vois laulaa "häpi böhrtdei tu juu" Ruotsin Silvialle ja myöhästyä samoilta synttäreiltä kännipäisään, joutua käsirysyyn Kustaan kanssa ja kähmiä Victoriaa ennenku sais porttarin Tukholmaan ja palais vetään keppanaa kauppatorin rantaan...

      Ja kaikki EU häiskät kuuntelis sitä korvat höröllä - onhan sillä jo mainetta Euroopassa.

      Matin vanhoista pornopätkistä sais koottua uuden ylihinnoitellun mauttoman matkamuiston japanilaisturisteille...

      • Jeah!

        Matti tekisi Suomen ja Suomen kulttuurin nopeasti tunnetuksi koko maailmassa. Mielenkiintoisella tavalla.

        Nyt jo koko Suomen koko kansa seuraa Nykäsen pizzareissuja. Hänellä olisi mahdollisuus olla koko maailman keskipisteessä Suomen kulttuuriministerinä.


    • hoh hoijaa

      Tämä suomi on merkittävä maa siinä suhteessa, että täällä kovan suosion ovat saaneet aina rentut ja kaikenlaiset muutkin hourupäät.Niinkuin Matti Nykänen. Sitten kun teet nenällä munille uraa jossakin ojanpohjalla niin olet hyvä jätkä. Irvinistä alkaen. Valokuvauskin oli vielä 90. luvulla sellaista jossa ihailtiin kaikkea rumuutta. Musta/valkeita kuvia, joissa joku puliukko on perse pystyssä jossakin katuojassa, niin se oli kova juttu ja oikeaa elämää ja taidetta. Samoin kotimainen elokuva, huonosti pukeutuneita rumia ihmisiä humalassa ja kiroilemassa. Eiks oo cool! Siinäsuhteessa tämä maa poikkeaa täysin muusta sivistyneestä euroopasta , jossa ihaillaan kauneutta oikeuden mukaisuutta ja iloisia asioita. Lyön vetoa, että jos Matti Nykänen asettuisi ehdokkaaksi vaikka perussuomalaisten listoilla , niin läpimeno olisi aivan varma. Toni Halme jo tämän todisti, että tässä maassa on niin hiton paljon kusipäitä, vailla minkäänlaista aivomassaa. Ja Volvo Markkanen tietysti valtionvarain ministeriksi! Tää on kuulkaa helvetin vaarallista demokratiaa, että jokainen, jonka ÄÖ. on sama kuin tervapääskyllä, on äänestyskelpoinen. Miksi hitossa te ihailette renttuja ja kaikenlaisia mieleltään vajavaisia. Tähän en kaipaa kommentteja!

      • järki kunniaan

        Vaikka et kaipaakkaan kommentteja , niin sanompahan kuitenkin,että näillä palstoilla aina paasataan siitä, että somalit sitä ja somalit tätä. Jos somali pahoinpitelee, niin ei muuta kuin linnaan vaan ikiajoiksi, ja karkoitus takaisin somaliaan. Mutta kun Matti Nykänen puukottaa ja Toni Halme pahoinpitelee , ammiskelee hourupäissään, niin ei kuin eduskuntaan. Oletan täydellä syyllä, että juttujen takana ovat samat aivottomat kusipäät. Mikä on yhdelle kielletty, se on toiselle oikotie menestykseen. Voi teitä aivottomia reppanoita, miten säälittävän yksinkertaisia luomakunnan otuksia te olette. Tämä ei taatusti ole mikään puolustuspuhe Somaleita kohtaan, mutta asioita pitää vähän miettiä ennenkuin laukoo mitään suustaan.


      • järki kunniaan

        Vaikka et kaipaakkaan kommentteja , niin sanompahan kuitenkin,että näillä palstoilla aina paasataan siitä, että somalit sitä ja somalit tätä. Jos somali pahoinpitelee, niin ei muuta kuin linnaan vaan ikiajoiksi, ja karkoitus takaisin somaliaan. Mutta kun Matti Nykänen puukottaa ja Toni Halme pahoinpitelee ja ammuskelee hourupäissään, niin ei kuin eduskuntaan. Oletan täydellä syyllä, että juttujen takana ovat samat aivottomat kusipäät. Mikä on yhdelle kielletty, se on toiselle oikotie menestykseen. Voi teitä aivottomia reppanoita, miten säälittävän yksinkertaisia luomakunnan otuksia te olette. Tämä ei taatusti ole mikään puolustuspuhe Somaleita kohtaan, mutta asioita pitää vähän miettiä ennenkuin laukoo mitään suustaan.


    • sinne vaan

      Hakis vain. kyllähän siellä hommia riittää.
      Vessat on puhdistettava, roskikset tyhjennettävä,
      rappuset lakaistava, ym. Matin älykkyydelle sopivaa hommaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      134
      10647
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5120
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      44
      2322
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      107
      2135
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      29
      2043
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1641
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1472
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1154
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      34
      1113
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      1007
    Aihe