Matti Nykänen eduskuntaan!

Jeah!

   
Toivottavasti Matti Nykänen hakee eduskuntaan. Äänestäisin heti.

Lainsäätäjät ovat nykyään niin ala-arvoisia
( esim. Tanja Karpelan tekijänoikeuslaki )

Paranisi lainsäädännön taso heti.

MATTI EDUSKUNTAAN!

9

882

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eugen af H...

      Uudellemaalle. Silloin kepulla olisi tulevien eduskuntavaalien valovoimaisimmat ehdokkaat samassa vaalipiirissä; Tanja Vien.. äh.. Tanja Karpela, Pikku_G, Paavo Väyrynen, Matti Nykänen ja Matti Vanhanen. Varsinainen äly-keskittymä. Siis kannatan.

    • Jeah!

      Ja mielestäni sopisi hyvin kulttuuriministeriksi.

      Jos olette huomanneet miten huonoa lainsäädäntöä nykyään valmistetaan ( Lex Karpela, tekijänoikeuslaki jne. ), niin Matti korjaisi heti asian.

      Matti eduskuntaan ja kulttuuriministeriksi!

    • Eddie Edwards

      Jee Matista seuraavien eduskuntavaalien ääniharava tyyliin Tony Halme. Ja Matille sosiaali- ja terveysministerin salkku, ei valtionvarainministerin. Eduskunnassa on muutenkin jo muutama rikollinen.

      Mikä olisi hänen puolue ja vaalipiiri?

    • Matti on numero 1 (promillea)

      Se hakis Karjalan takas pullo kerrallaan!

      Ja vetäis Perluskonia turpaan kun se haukkuis meitsin lörtsyjä! Tuikkais pizzaveitsellä kankkuun.

      Ja se vois laulaa "häpi böhrtdei tu juu" Ruotsin Silvialle ja myöhästyä samoilta synttäreiltä kännipäisään, joutua käsirysyyn Kustaan kanssa ja kähmiä Victoriaa ennenku sais porttarin Tukholmaan ja palais vetään keppanaa kauppatorin rantaan...

      Ja kaikki EU häiskät kuuntelis sitä korvat höröllä - onhan sillä jo mainetta Euroopassa.

      Matin vanhoista pornopätkistä sais koottua uuden ylihinnoitellun mauttoman matkamuiston japanilaisturisteille...

      • Jeah!

        Matti tekisi Suomen ja Suomen kulttuurin nopeasti tunnetuksi koko maailmassa. Mielenkiintoisella tavalla.

        Nyt jo koko Suomen koko kansa seuraa Nykäsen pizzareissuja. Hänellä olisi mahdollisuus olla koko maailman keskipisteessä Suomen kulttuuriministerinä.


    • hoh hoijaa

      Tämä suomi on merkittävä maa siinä suhteessa, että täällä kovan suosion ovat saaneet aina rentut ja kaikenlaiset muutkin hourupäät.Niinkuin Matti Nykänen. Sitten kun teet nenällä munille uraa jossakin ojanpohjalla niin olet hyvä jätkä. Irvinistä alkaen. Valokuvauskin oli vielä 90. luvulla sellaista jossa ihailtiin kaikkea rumuutta. Musta/valkeita kuvia, joissa joku puliukko on perse pystyssä jossakin katuojassa, niin se oli kova juttu ja oikeaa elämää ja taidetta. Samoin kotimainen elokuva, huonosti pukeutuneita rumia ihmisiä humalassa ja kiroilemassa. Eiks oo cool! Siinäsuhteessa tämä maa poikkeaa täysin muusta sivistyneestä euroopasta , jossa ihaillaan kauneutta oikeuden mukaisuutta ja iloisia asioita. Lyön vetoa, että jos Matti Nykänen asettuisi ehdokkaaksi vaikka perussuomalaisten listoilla , niin läpimeno olisi aivan varma. Toni Halme jo tämän todisti, että tässä maassa on niin hiton paljon kusipäitä, vailla minkäänlaista aivomassaa. Ja Volvo Markkanen tietysti valtionvarain ministeriksi! Tää on kuulkaa helvetin vaarallista demokratiaa, että jokainen, jonka ÄÖ. on sama kuin tervapääskyllä, on äänestyskelpoinen. Miksi hitossa te ihailette renttuja ja kaikenlaisia mieleltään vajavaisia. Tähän en kaipaa kommentteja!

      • järki kunniaan

        Vaikka et kaipaakkaan kommentteja , niin sanompahan kuitenkin,että näillä palstoilla aina paasataan siitä, että somalit sitä ja somalit tätä. Jos somali pahoinpitelee, niin ei muuta kuin linnaan vaan ikiajoiksi, ja karkoitus takaisin somaliaan. Mutta kun Matti Nykänen puukottaa ja Toni Halme pahoinpitelee , ammiskelee hourupäissään, niin ei kuin eduskuntaan. Oletan täydellä syyllä, että juttujen takana ovat samat aivottomat kusipäät. Mikä on yhdelle kielletty, se on toiselle oikotie menestykseen. Voi teitä aivottomia reppanoita, miten säälittävän yksinkertaisia luomakunnan otuksia te olette. Tämä ei taatusti ole mikään puolustuspuhe Somaleita kohtaan, mutta asioita pitää vähän miettiä ennenkuin laukoo mitään suustaan.


      • järki kunniaan

        Vaikka et kaipaakkaan kommentteja , niin sanompahan kuitenkin,että näillä palstoilla aina paasataan siitä, että somalit sitä ja somalit tätä. Jos somali pahoinpitelee, niin ei muuta kuin linnaan vaan ikiajoiksi, ja karkoitus takaisin somaliaan. Mutta kun Matti Nykänen puukottaa ja Toni Halme pahoinpitelee ja ammuskelee hourupäissään, niin ei kuin eduskuntaan. Oletan täydellä syyllä, että juttujen takana ovat samat aivottomat kusipäät. Mikä on yhdelle kielletty, se on toiselle oikotie menestykseen. Voi teitä aivottomia reppanoita, miten säälittävän yksinkertaisia luomakunnan otuksia te olette. Tämä ei taatusti ole mikään puolustuspuhe Somaleita kohtaan, mutta asioita pitää vähän miettiä ennenkuin laukoo mitään suustaan.


    • sinne vaan

      Hakis vain. kyllähän siellä hommia riittää.
      Vessat on puhdistettava, roskikset tyhjennettävä,
      rappuset lakaistava, ym. Matin älykkyydelle sopivaa hommaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      958
    2. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      722
    3. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      646
    4. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      37
      625
    5. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      35
      599
    6. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      69
      596
    7. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      43
      560
    8. SAHIMÄKI LOPETA

      Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve
      Ähtäri
      43
      551
    9. Rakas, rakkaampi, rakkain

      Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m
      Sinkut
      112
      515
    10. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      19
      490
    11. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      172
      474
    12. Ketä ajattelen

      kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v
      Ikävä
      18
      451
    13. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      62
      386
    14. Jos olet aidosti jostakin

      kiinnostunut, niin yrität myös lähestyä irl. 😁
      Ikävä
      52
      369
    15. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      42
      368
    16. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      29
      364
    17. Tiedätkö kun on

      Ikävä sinua melko usein.
      Ikävä
      17
      362
    18. Työttömän miehen ihmisarvo

      ..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline
      Sinkut
      96
      343
    19. YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.

      Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene
      Ähtäri
      22
      338
    20. Kuhmolaiset valittaa kaikesta

      Ootte te kyllä yksiä sanonko mitä... Kaikesta uudesta ja kaupunkia kehittävästå löytyy aina muutama vinkuja kun ei mene
      Kuhmo
      9
      338
    Aihe