Mistä voin ostaa edullisia kasvilannoitteita??
Onko netissä myynnissä halvemmalla kuin kaupassa??
Onko kokemuksia , mikä ois paras kasvi lannoite (liuos tai pohja lannos)?
Lannoitus??
5
621
Vastaukset
- patu
Kantsii lueskella näitä juttuja!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=102&conference=624&posting=22000000010130806 - Plekostomus
www.aqua-web.org -keskustelupalstalla on myytävänä kaikenmaailman Tee-Se-Itse-lannoiteita halvalla.
Mm. PMDD:tä.
Itse voit tehdä savipalleroita, joita käytetään pohjalannoitteena;
http://koti.mbnet.fi/ap85/savikuulat.htm - Plekostomus
Jos kalasto on alimitoitettu, voi kasveilta puuttua hiilidioksidia, sitä voi lisätä altaaseen, jotta kasvit kasvaisivat/voisivat paremmin.
http://www.saunalahti.fi/aarnur/reaktortitekoohje.htm- tetra
Mitenköhän tuollainen toimii? Ei huvittais vuokrata täyttöpulloa ja käydä täyttämässä ja kun siihen pitää olla paineen säätö ja muuta lisäks.
Tuo olis kyllä halpa ja helppo toiminen. - kaktuskeräiliä
tetra kirjoitti:
Mitenköhän tuollainen toimii? Ei huvittais vuokrata täyttöpulloa ja käydä täyttämässä ja kun siihen pitää olla paineen säätö ja muuta lisäks.
Tuo olis kyllä halpa ja helppo toiminen.koita substraalia. se on hyvää lannoitetta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?692519Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U842404Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172140Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä441801Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai891766Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1171707Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591619Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251067Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3241005Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si9907