Mun on pakko saada BMW !
Pakko on.
5
1802
Vastaukset
- huomannut...
harvemmin niitä mistään saa - mun ainakin on ollut pakko ostaa se!
- Pakko saada 2 !
Joo munki oireet alko tollai, saaha piti ja kun sain ja ajelin sillä aikani, olikin pakko saaha toinenkin....varo vaan....!
- reiska
Tollanen kuume mullakin on ollu 30-vuotta ja väliin mahtu muutama japsipyörä.Mutta nyt syksyl-
lä se tuli niin pahaksi,että jouduin ostamaan sen
enkä ole katunut. - Bemari on jotain,
mitä muista pyöristä ei löydy. Olen harrastanut prätkiä koko ikäni, ajanut joskus juniorina TT-ajoja ja trimmaillut pelejä. Silloin 60-luvun alussa oli japsipyörät juuri tulleet ja Bemari oli vain se valkoinen "jäätelökauppias", jota piti vähän varoa. Kaikki kunnia myös mp-poliiseille.
Nyt vanhempana tuli BMW perheeseen. K-1 eräässä vaihtokaupassa. Rahalla en olisi niin kallista pyörää ostanut. Sillä on tehty matkoja ja toimii hienosti. Ja minusta on tullut Bemari-fani.
Yritä löytää lääkettä pyöräkuumeeseen ja tule mukaan mukaan kivaan jengiin. Nautit pyörästä ja siitä kaikesta mitä se tuo tullessaan.- el_lupo
Hommasin BMW K100 RS:n 22.11. ja minulla on ollut aikaisemmin japseja, toki on siellä joukossa ollut KTM 250 crossi myös leikkikaluna.
Ajattelin jos avovaimoni haluaa tulla kyytiin, niin en viitsi kyykkypyörällä häntä kuljettaa, sillä minulla on jo ikää 51v., mutta kunto on kuin alle kolmekymppisellä, puhumattakaan korvien välistä,sillä siellä asuu alle 20v. "prätkähullu".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567845Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675931Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,695434Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1092367Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401067Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042