Eli tilasin telefinlandin liittymän, Sim-kortti saapui postissa viikko sitten ja tänään tuli tekstarilla ilmoitus että liittymä aukeaa tunnin kuluttua. No, nyt on se maaginen tunti kulunut ja vanha liittymä meni pois käytöstä (tein siis numeronsiirron). Vaan kun vaihdoin telefinlandin korttiin, niin puhelin herjaa että "Sim-kortin rekisteröinti epäonnistui". Tässä alan olemaan vaan vähän pulassa, jollen tuota liittymää nopeasti saa toimimaan. Onko kellään mitään neuvoa? Buuttasin kännykän, otin kortin irti ja takasin, mutta ei auta.
SIM-kortin rekisteröinti epäonnistui?!
7
5554
Vastaukset
- sama
Jaahas, ja juuri kun ehdin asiaa kirota, niin nyt näyttäisi toimivan. Ongelma poistunut, pahoittelut häiriöstä ;)
- kännykäyttäjä
no nyt mulla parin toimivan kk jälkeen tuli ekaa kertaa tollanen ilmoitus... teliasoneralla kans.. toivottavasti korjaantuu nopeasti... pitää yrittää jotain.
- Kekru
Kymmeneltä tuli viesti että vaihda uusi sim puhelimeen, aukeaa kohta. Nyt on menny 4h ja kummatki (Vanha ja uusi sim) on pimeinä. Näin sitä pitää... Saunalahti kyseessä.
- helkama1977
Kekru kirjoitti:
Kymmeneltä tuli viesti että vaihda uusi sim puhelimeen, aukeaa kohta. Nyt on menny 4h ja kummatki (Vanha ja uusi sim) on pimeinä. Näin sitä pitää... Saunalahti kyseessä.
joo tein kanssa numeronsiirron ja nyt on menny 3h eikä vieläkään saunalahti toimi ja elisa on lukittunu..
- sfsadf
helkama1977 kirjoitti:
joo tein kanssa numeronsiirron ja nyt on menny 3h eikä vieläkään saunalahti toimi ja elisa on lukittunu..
Mulla sama vika, tosin kestänyt jo pari tuntia, ei auta mikään. vanha korttikaan ei toimi. ja en saanut edes tuota tekstiviestiä. Kolumpuksesta vaihdoin TEleFinlandiin. ja halusin pitää vanhan numeroni.
- ärsyttävää
sfsadf kirjoitti:
Mulla sama vika, tosin kestänyt jo pari tuntia, ei auta mikään. vanha korttikaan ei toimi. ja en saanut edes tuota tekstiviestiä. Kolumpuksesta vaihdoin TEleFinlandiin. ja halusin pitää vanhan numeroni.
ei toimi vieläkään jo neljä tuntia poikki!
- toimii vihdoin
ärsyttävää kirjoitti:
ei toimi vieläkään jo neljä tuntia poikki!
Ei siihen mennyt kuin 13 tuntia. Hyvä että nyt toimii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t415236Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo733142Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel182998HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432881Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi381691Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271613Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k891598Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4271323Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2381181- 681150