Oulun asiakaspalvelu

Kokemuksia oululaisten liikkeiden asiakaspalvelusta:
Sain erittäin huonoa asiakaspalvelua City Muotitalosta. Olin menossa ostamaan uutta syystakkia, mutta eipä palvelu pelannut. Iäkkäämpi naismyyjä ei ollut yhtään halukas myymään vaan puuhaili kaikkea muuta. Ihmetyttää, että tuollaisia myyjiä pidetään jos he eivät voi hoitaa työtänsä kunnolla. Kai olin liian "huono" asiakas tai myyjä odotti eläkepäiviä.
41410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kans ihan älyttömän huono asikaspalvalvelu. Myyjät ei tuu esittelemään mitään ja juuri ja juuri vastaa kysymyksiin jos kysyy. En asioi siinä liikkkessä enää ikinä

Äänestä

askossa ei nuoria asiakkaita palvella ollenkaan, sitten kun saa jonkinlaisen kontaktin myyjään, hän katsoo sinua kuin halpaa makkaraa... iskussa taan on hyvää palvelua!! samoin suomisoffassa.. Niin ja kodin anttilassa saa ainakin huonekalu osastolla myyjää etsiä hyvän aikaa, ennen kuin palvelu pelaa

Äänestä
  • Oulun Askossa tosiaan on huono motivaatio työntekijöillä! Katsella kyllä saa rauhassa ja kun tulee kauppaa tekemään niin silloinkin kyllä saa olla ihan rauhassa, vaikkakin paikka olisi muuten ihan tyhjä. Viimekerrallakin lähdin kävelemään ko. paikasta ja kävin ostamassa muualta, vaikka nimenomaan tulin ostaan tuotetta vartavasten Askosta. Yleensä siellä takatiskillä on sellainen 3-4henkilön keskusteluporukka joka ei palvele. :/

    Äänestä

  • pep12 kirjoitti:

    Oulun Askossa tosiaan on huono motivaatio työntekijöillä! Katsella kyllä saa rauhassa ja kun tulee kauppaa tekemään niin silloinkin kyllä saa olla ihan rauhassa, vaikkakin paikka olisi muuten ihan tyhjä. Viimekerrallakin lähdin kävelemään ko. paikasta ja kävin ostamassa muualta, vaikka nimenomaan tulin ostaan tuotetta vartavasten Askosta. Yleensä siellä takatiskillä on sellainen 3-4henkilön keskusteluporukka joka ei palvele. :/

    Aivan samaa mieltä. Itsekkin sain hakemalla hakea myyjän jolla oli pakki päällä kun niin hitaasti kampesi itsensä palvelemaan...asiakaspalvelua joo.. Tiskien takana pyörivät, mutta ei asiakkaiden kans. Tosi myyvää porukkaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nipsu kirjoitti:

Kokemuksia oululaisten liikkeiden asiakaspalvelusta:
Sain erittäin huonoa asiakaspalvelua City Muotitalosta. Olin menossa ostamaan uutta syystakkia, mutta eipä palvelu pelannut. Iäkkäämpi naismyyjä ei ollut yhtään halukas myymään vaan puuhaili kaikkea muuta. Ihmetyttää, että tuollaisia myyjiä pidetään jos he eivät voi hoitaa työtänsä kunnolla. Kai olin liian "huono" asiakas tai myyjä odotti eläkepäiviä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu