hankin uuden kännykkäliittymän ja sain sen mukana 100 eurolla viestejä lähettää ilmaiseksi..arvatkaas mihin aion ne tuhlata.no tietysti siihen että perttu putoaa pelistä!!hah
pudotan pertun pelistä
hahhahhaa
373754
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
sullahan on hauskat huvit!!!??
minä en ainakaan tuhlaisi 100 euroa mihinkään ohlejmaan,vaikka itsekkin katson sitä paljon en ota sitä noin vakavasti =)
enkä ainakaan perttua äänestäisi mukava heppu!!=)
sä et olekkaan mä.mä ainakin teen niin!sano sä mitä tahansa :P
Vaikka tonnilla äänestäisit Perttua vastaan, ei mikään riitä menettämään hänen moraalista voittoaan, huomaapa se. Kaikki sympatiat Pertun suuntaan. Kaikki välittäminen menee perille myöhemmin vaikka porukan symppis putoaisikin. Että hahhooohaa vaan itsellesi! Mahtaa kaveri myönteisesti yllättyä kun on aika tulla ulos. JIIIHAAA!
kiitos kun jaoit tämän kanssamme. Emme olisi voineet elää ilman tätä tietoa pelasti päiväni tietää jotain tuommoista...taidat olla siinä iässä että sinulle ei tarvitsisi antaa puhelinta vielä käyttöön jos todellakin noin aijot sen edut käyttää..
..ja sitten vielä vanhemmat ihmettelevät pentujensa puhelinlaskuja..
voin lähettää viestit ilmaiseksi!ei tule laskua ja asun jo omassa kodissa joten vanhemmista ei ole haittaa.on vaan ruvennut ärsyttämään se perttu niin kovin ja kun oon niin kauhee bb fani että minkäs teet :)!!mutta tosiaan jos olet perttu fani niin ei ihme tota sun kommenttia!
Voitin lotossa ainakin miljoonan euroa. Arvatkaapas mitä sillä rahalla teen. No.... Äänestän timoa tietenkin!!! HÄHHÄHÄHÄHÄHÄHÄÄÄ!! Mitäs siihen sanotte?
(No jos nyt ei kuitenkaan...:D)
katkera taidat olla :P
köykäistä toi sun 111 viestiä mitä ilmaiseksi pystyt lähettämään! Ainoa varma putoaja olet sinä itse! Looseri !!
Meinaan jos Perttu ei putoakaan.
ei ne ilmaiset viestit koske mitään näitä viihdemaksullisia viestejä vaan ihan normeja... eli laita vaan viestit nii tulee iso lasku perässä :D
olkaas ny hiljaa.ette saa mun päätä käännettyy..ekat 20 viestiä lähti jo.perttu lähtee talosta seuraavaksi.sanokaa mitä sanotte :P
Olet vain katellinen pertulle.
mistä mä nyt kateellinen sille oisin.olen nainen.ja mua ärsyttää suunnattomasti sen olemus.siinä syy!!ihan samanlailla ku teitä ärsyttää joku muu henkilö siellä talossa.miettikäähän sitä.
jos äänestyksessä annetaan kymmeniä tuhansia ääniä, niin tuski noi sun 111 viestii sitä ratkaisee. Nimittäin timo saa 112 viestiä enemmän kuin perttu, joten yhdellä vielä voitetaan. Ja sua vituttaa
puhelin operaattorit hyvittävät 100€ puheajasta 5-20€ per laskutuskuukausi eli tietäisi 80-95€ puhelinlaskua tuosta huvista
Olex nyt vähän juntti vai muuten vaan tyhmä????
Ei ne ilmaset textarit ole sama asia kun kaverille textata!!! BBn äänestys textarit on maksullisia vaikka sulla olis kymmenen miljoonaa ilmasta textarii!!!!! Olet kunnon ääliö jota on nyt kustu liittymä puljussa pahasti silmään;)!!!
saan tehdä rahoillani ihan mitä lystää..painukaa ny perttu-fanit vittuu.
menit sanoo ton tolle ääliölle, joka tod.näk. asuu äitinsä kanssa, äiti tekee eväät kouluun jne., muttta oma känny hänellä on! Voi luoja, mikä idiootti!!
mikäs ihmistuntija sä luulet olevas.et sä mua tunne!ihan sama mitä te sanotte täällä jokainen tekee just niinku haluaa.hirvee möly jostain bb kisasta hei haloo.luuletteko oikeesti et tosissani voisin tuhlata johonkin niinki älyttömään kisaan rahojani.hah oottepa typeriä kaikki hahhaahaa tässä se nähtii kuinka kovasti yritätte pitää jonku perttu-urpon puolia.huhhuh ehkäpä teijän pitäisi kasvaa.ja nyt ulkoilemaan.hyvää päivänjatkoa!!
Joo no toi hahhahahahhaaaa "miehelle" On jo aikasemminkii sanottu kyseisestä asiasta, mutta tyyppihän on niin urpojuntti ettei tajua mistään mitää!!! Mut eihän se meitä haittaa!!!!
Koitahan nyt keksiä jokin hyvä syy miksi sun puhelinlasku on niin iso kun menit Perttua äänestämää!!! Voi olla ISI ja ÄITI aika vihasia jurpo!!!!!
se oli vitsi hölmö
mee ny ihan oikeesti vaikka isin ja äidin kanssa ulos leikkimään ja kertomaan vitsejäsi ihan muille..
ei tarvi perttu fani olla,että äänestää jotain muuta.vituttaa koko fani juttu.mutta vertaan vain muita(timoa,hannaa,minnaa..)jos näistä pitää valita niin on perttu paras vaihtoehto jäämään.ja ne ketkä vihaa perttua...en ymmärrä onko teidän mielestä oikeesti näillä muilla enemmän annettavaa ohjelmalle kuin pertulla.minusta ei.mielestäni tylsiä epäaitoja persoonia.
oikeesti hauskaa kattella ja lueskella miten te perttu-fanit vedätte herneet nenää ja rupeette puolustelee sitä..kiitti tää oli oikeesti tosi hauskaa :)
en ymmärrä kun jotkut vouhottavat sitä että "vihaavat" jotain kilpailijoista. Ensinnäkin subilta näytetään vain tosi pieni osa talon tapahtumista ja eikä sen perusteella voi sanoa että vihaan tota tyyppiä, kun ei ole ikinä tavannut!! toi sarja voi antaa tosi väärän kuvan ihmisistä jokka siellä on, ainakin itse huomasin sen Hannasta!!!!
Kuka nyt mistään subin ohjelmasta on puhunut?? Mutta totta on jos kattoo sen tunnin koosteen päivässä ni sen perusteella saa ihan väärän kuvan kilpailijoista! Paitsi Pertusta joka on siinäkin ihan oma ittensä! En ymmärrä miks Iina sai sillon niin ylivoimaisesti ääniä. 24/7 mukaan iina oli mukava tyttö jonka olis pitänyt jäädä taloon. Ois ollu vaan ajan kysymys millon se ois hässiny antin kaa ja esim. aiheuttanu pientä riidanpoikasta.. mutta mennyttä mikä mennyttä. 24/7 perusteella oon totaalisen kyllästynyt Minnan jatkuvaan itkemiseen ja narinaan ja Terhiin joka pelkällä olemuksellaan ottaa päähän ja PAHASTI!!!! Mut kaippa se on vaan kilpailijoiden taktikointia että eivät nimeä näitä oikeasti ärsyttäviä tyyppejä kun luulevat ettei loppupelissä kukaan äänestä heitä voittoon!! Toivotaan että joku oikeasti aito ihminen voittaa!! SIIS PERTTU!! :)
olet kade siitä ettet saa tommosta jätkää ku perttu =)
Jos perttu putoaa nini varmasti BB:n katsoja luvut laskee..perttu,antti ja mika ovat ainoita joilla on´hyvä huumorin taju..muut ovat liian totisia! Perttu on paras ja toivottavasti voittais
Voin kyllä kertoo että en oo millään tavalla ihastunut Perttuun. Se vaan keksii jatkuvasti sellasta läppää mikä saa naurattamaan!! Pertun ansiosta sitä kuvaa jaksaa kattoo! Muut talon asukkaat vaan itkee ja valittaa ikävää. Vittuako ne siellä tekee? Ei hirveemmin jaksa kattoo sellasta lässytystä. Ite ovat vapaaehtoisesti osallistuneet kilpailuun mut silti jaksaavat valittaa sen minkä ehtivät!! Narisijat vittuun talosta!! Kukas se sun lemmikkis siellä talossa on?? Ihan pokkana haukut toisten suosikkia, mut et oo mitään sanonu omasta suosikistas!!!
No onko siun sitten pakko kattoo Big Brotherii, kerta se on tommosesta kiinni. Ja jos se kerta häirihtee noin pahasti, niin älä välitä siitä. Ei ole pakko.
Mutta lopuks viellä sanon tähän semmosen, että Perttu on ihan paras. Ja en kyllä kuluttas ite yhtään tommoseen turhanpäiväseen äänestykseen. Katon vaan ohjelmaa ja sillä hyvä. En äänsetele, kun ei oo mitään järkeä tommoisessa.
Täytyy olla kyllä paha pinttymä jos tuhlaat 100€ pertun poistamiseen.
Minulle on selvä homma että jos perttu tippuu niin ei ole mitään syytä enää jatkaa sarjan katsomista. Mutta ei kannata ajatella että minulle tulisi paha mieli. Minulla on kyllä monta tv-sarjaa, tietokone peliä yms muuta odottamassa aikaa.
Sitten vain yksinkertaisesti ei tule käännettyä enää kanavaa kun tulisi BB tai tultua enää tänne palstalle.
Niin kävisi kun sarja loppuu mutta näin se käy nopeammin. Sinä vain olet 100€ köyhempi ja minä teen jotain muuta.
.....en sitten tarkoittanut sinua vaan alkuper.
siis sun kirjotuksesta sai sen käsityksen että pärräsit mulle?
niin olisi kiinnostavaa tietää mikä on ap:n suosikki? minulla perttu.
sesopimus,100e,jaetaan,monelle kuulkaudelle,höntti
ettekö vieläkää ymmärtäneet!!se oli vitsi!!!!!!hahahaa hauskaa hubia ja vielä ilmasta heh :P
en usko, eikä usko varmaan kukaan muukaan,
ihan varmana teet noin! ei noin huonoa juttua voi keksiä.
;)
Kiitos vinkistä.