Siis ihan oikeata tietoa siitä,miten paljon tää pelleily tuli yhteiskunnalle maksamaan? -tutkijoiden palkat kieli vyön alla painetut ylityöt,DNA-tutkimukset,siis ihan koko sirkuksen hinta?
olisikos faktatietoa kuluista
kroisospennonen
3282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Reilusti yli miljoona €. Ja lisäksi varmaan satoja miljoonia menetettyinä työtunteina, kun täällä työaikana on kirjoiteltu!
Tuo loppuhuomio oli hyvä, mutta kuinkahan moni on todella kirjoitellut työaikanaan, juttujen taso antaa epäillä, onko työpaikkaa. Itse tunnustan (en siis sitä helluntain juttua vaan että töistäpä hyvinkin). No, huomenna alkaa uusi toimeksianto ja tällainen vapaa-ajan vietto on menneen kesän kukkia.
rahaa oikeudenkäyntiin ja niin pitääkin olla - olisi se perin kummallista, jos murhasyytteistä ei käydä oikeutta. Niitä mainitsemiasi sirkuksia käytiin NL:ssa ihan riittävästi ja tulokset tiedämme. Eli annetaan oikeuden tehdä työnsä!
ps.meitä on moneen junaan....