Käytän Cilopram nimistä lääkettä jo toista vuotta mutta olen alkanut ihmettelemään outoja mielialan vaihteluita jotka ovat käytön aloituksesta pikkuhiljaa yleistyneet.
Voin yhtäkkiä tulle hirveän...miltein hysteerisen iloiseksi ja samassa masentua parissa minuutissa pohjamutiin...
En mielelläni muutenkaan käytä kyseistä lääkettä koska olen riippuvainen siitä...unohdan yhtenä iltana ottaa ja seuraavana iltana on varmana hirmuinen migreeni ja kädet tärisee.
Voin yhtäkkiä tulle hirveän...miltein hysteerisen iloiseksi ja samassa masentua parissa minuutissa pohjamutiin...
En mielelläni muutenkaan käytä kyseistä lääkettä koska olen riippuvainen siitä...unohdan yhtenä iltana ottaa ja seuraavana iltana on varmana hirmuinen migreeni ja kädet tärisee.
Vastaukset 2
Vanhimmat
2 Suuntainen.
moikka!
olen myös käyttänyt sitä ja on ollut tunnevaihteluja, ehkäpän ne kuuluu asiaan?
mut suosittelisin jutella lääkärin kanssa mahdollisesta vaihdosta johonkin muuhun.
(Mulla vaihdettiin efexor:iin, kun ajateltiin että se voi tehota paremmin.)
Mikä muuten sun annostus on?
(Mulla oli 20 mg)
Kannattaskohan tarkistaa annostustakin samalla lääkärikäynnillä?
Onks tästä ollut muuten apua paniikkihäiriöihin?
Mulla on sen takia lähinnä ollut lääkitys että mulla on ollut myös liitännäisoireina masennusta.