tässä vähän vanhempi romahdus

Hei poijat,
jos hinnat nousee 60% ja laskee sitten 60%
niin hinnathan nousee esim 100 000 eurosta 160 000 ja laskee sit takas 100 000 euroon.

Näinhän se prosenttijuttu menee.

No täähän on vähän vanha mutta mulla ei ole nyt parempaa juttua mielesää sorryyyyy. Onks muuten mun lipstikki kohallaan.
5716
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On tullut varsin selväksi, että palstan tuulipuvut eivät osaa edes yksinkertaisia prosenttilaskuja. Siksi kuplalainoja otetaan ja jälki on niin pahaa kuin mitä on.

Äänestä
  • Tuhnut juuri näin laskevat. Jatkuvasti tännekin postataan samaa prosenttilaskukukkasta joka viime kesänä julkaistiin rakennuslehdessä.

    Siinä artikkelissahan väitettiin hintojen laskuvaraksi 45% ja kun prosenttilasku laskettiin oikein, niin varaa olikin enää 28%.

    Äänestä

100 000 60% nousu = 160 000...

jos 160 000 laskee 60% niin tulos on 64 000

Äänestä

Ei laske 60% vaan -70% SYKSYLLÄ ALE!!!!11!

Äänestä
  • eikä vieläkään ale lappuja näy asuntojen hinnoittelussa.

    Ettäs joku pahviaivo jaksaa hokea tuota samaa
    vuodesta toiseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maarika kirjoitti:

Hei poijat,
jos hinnat nousee 60% ja laskee sitten 60%
niin hinnathan nousee esim 100 000 eurosta 160 000 ja laskee sit takas 100 000 euroon.

Näinhän se prosenttijuttu menee.

No täähän on vähän vanha mutta mulla ei ole nyt parempaa juttua mielesää sorryyyyy. Onks muuten mun lipstikki kohallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu