sokkelin

Voikohan sokkelia eristää ulkopuolelta esim. 5 cm:n uretaanilevyllä.Kiinitys laastilla ja rappaus päälle
4902
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ja pitääkin.

Äänestä
  • Talo kannattaa peittää kokonaan uretaanilla, niin ei mene lämpöä harakoille. Itse voi asua pihalla teltassa ja ihailla energiataloudellista taloaan.

    Äänestä

jättää eristämättä ulkopuolelta. En nyt tiedä milläinen talo/tilanne sulla siinä on, mutta jos sisältä päin tulee kosteutta sokkelin läpi niin se ttivistyy siihen urean sisäpintaan ja sit on ongelmia. Esim, jos sulla on kellarikerros siinä sokkelin takana, mutta muutenkin.

Äänestä
  • Lisäksi kapillaarinen siirtyminen maaperästä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eristäminen kirjoitti:

Voikohan sokkelia eristää ulkopuolelta esim. 5 cm:n uretaanilevyllä.Kiinitys laastilla ja rappaus päälle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu