Moottoripyöriin pitäisi laittaa pakolliseksi eturekisterikilpi niin kameravalvonta tehoaisi myös niihin.
moottoripyöriin
10
892
Vastaukset
- automies69
joka määrittelee ajoneuvojen rakenteen.
- ilmiantaja
voisi olla rekkarikilpi kypärässä tai siis tunnus jolla henkilö tunnistetaan esim reilu tarra ois ihan hyvä idea muuten mielestäni kypärän joka puolella tarra jossa henkilökohtainen tunnus.Esitänkin tämän idean eduskunnalle,saa varmasti kannatusta tai ainakin pohdintaa aikaiseksi.
- Jahans
ilmiantaja kirjoitti:
voisi olla rekkarikilpi kypärässä tai siis tunnus jolla henkilö tunnistetaan esim reilu tarra ois ihan hyvä idea muuten mielestäni kypärän joka puolella tarra jossa henkilökohtainen tunnus.Esitänkin tämän idean eduskunnalle,saa varmasti kannatusta tai ainakin pohdintaa aikaiseksi.
Mp-pyöräilijä? Moottoripyöräpyöräilijä? Military-police -pyöräilijä?
- jurpo
ilmiantaja kirjoitti:
voisi olla rekkarikilpi kypärässä tai siis tunnus jolla henkilö tunnistetaan esim reilu tarra ois ihan hyvä idea muuten mielestäni kypärän joka puolella tarra jossa henkilökohtainen tunnus.Esitänkin tämän idean eduskunnalle,saa varmasti kannatusta tai ainakin pohdintaa aikaiseksi.
Voi mikä idea. Kuka estää vaihtamasta kypäriä ristiin tai käyttämästä jonkun muun merkkiä? Kaikkea idioottimaista sitä saa lukeakin! Mutta hyvät naurut tuli, siitä kiitos!
- Bussi
Täällä on täys dorkia skrivaajia, jotka ei sponjaa yhtään prätkien päälle.
Må oon bussikuski ( Hayabusa ) jos sponjaat.
Bussikuskit osaa ajaa ja kyytikin on tosi kyytiä
yli 300 pykälässä, joten vetele siitä.Bussikuski ajaa Gold Wingillä, jos bonjaat.
GSX 1300 R- kuskit ovat busanisteja.
Yli 300 ei mene busakaan, muualla kuin mittarissa:))- vinosilmä
riffraff kirjoitti:
Bussikuski ajaa Gold Wingillä, jos bonjaat.
GSX 1300 R- kuskit ovat busanisteja.
Yli 300 ei mene busakaan, muualla kuin mittarissa:))päälle
- jahas
vinosilmä kirjoitti:
päälle
Kyllä muuten menee Hayabusa yli 300kmh tiedoks vain. Ja eipä tartte Busalla noita kameroita pelätä kun pistää semmoset 150mph/240kmh kameraan niin se ei saa otettua kuvaa(tutkittu juttu).
- mie vuan
Lisäksi vaikka olisikin tiedossa kenen pyörä on kyseessä, niin ajajaa ei pysty tunnistamaan jos on kokopotta päässä.
Niistä kameratolpista ei ole kuin haittaa. Mitään järkevää syytä en voi keksiä moisten ansioksi, vaikka itse ajankin rajoitusten mukaan.
Ne aiheuttavat todistetusti enemmän kolareita, ruuhkaantumista ja hermojen kiristymistä, kun nekin, jotka ajavat 80km/h alueella 70-75 hiljentävät vielä lisää tolppien kohdalla. Ne ovat suoraan sanottuna rahan keräämistä varten. Ei maksa paljon ja aina joku onneton sattuu suhauttamaan sen verran yli että tuotto on taattu. Turvallisuuteen niillä kuten talvirajoituksilla viimevuotisella setupilla ja vielä tänä vuonna pahennetulla mallilla on vain negatiivinen vaikutus. Mutta kun joku keksii jotain, niin aina löytyy niitä jotka ovat auliisti valmiita hyväksymään kaiken ilman tarkempia tutkimuksia.- DeePee
Sama laki kuin autoihinkin (tulossa?), sakko rekisteritietojen mukaan, katsotaan kuinka monesti lainailee ajokkiaan kun nimismies alkaa kirjeenvaihdon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku635032Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362289Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti632190- 2222163
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2181383Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191324- 89976
Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai47953- 66897
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12879