Eija Kantola: Kuka

Onko joku kuullut ton biisin? Millainen se on? Ite tiiän Eijalta lähinnä "40 suosikkia", Eijariitta ajan biisit ja "Yössä sielujen" "Tänään" "Hyppy Tuntemattomaan" albumit. "Yössä sielujen" studioalbumeista ainoa joka napannut ( tietty Eijariitta)
5466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Biisi soinut Iskelmäradiossa alkukesästä alkaen taajaan. Eiköhän kohta ole uusi cd tulossa? Itse pidän kovasti kyseisestä kappaleesta, hyvää automusaa.

Legendaa-kappaleesta en sensijaan innostunut. Hömppää.

Äänestä
  • Aloittaja

    Kuulin KUKA-biisin radioista launtaina. Aika hyvä. Uusi levy tulee huomenna keskiviikkona kauppoihin, tietääkseni. Tänään sitä saa varmaan keikkapaikalta tai jostain.

    Äänestä

Valitettavasti ei ole pystynyt välttymään kuulemasta sitä.Se soi Iskelmässä monta kertaa päivässä,eikä todellakaan ole hyvä,siinä ei ole kerrassaan mitään.

Äänestä
  • Aloittaja

    En kuuntele radiota usein. Pari kertaa olen kuunnellut iskelmädiskoa.

    Äänestä

  • reijokp kirjoitti:

    En kuuntele radiota usein. Pari kertaa olen kuunnellut iskelmädiskoa.

    Iskelmäradiota en kuuntele. Radio Sunilta on tullut uusin biisi Syksyn sateeseen. Se on todella rauhallinen ja tuttua ja turvallista Eijaa. Legendaa ja Kuka olivat molemmat hieman turhaa renkutusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


reijokp kirjoitti:

Onko joku kuullut ton biisin? Millainen se on? Ite tiiän Eijalta lähinnä "40 suosikkia", Eijariitta ajan biisit ja "Yössä sielujen" "Tänään" "Hyppy Tuntemattomaan" albumit. "Yössä sielujen" studioalbumeista ainoa joka napannut ( tietty Eijariitta)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu