oluen himo

Heippa kaikki. Meikäläiseen iski kauhea oluen himo!! Kertokaapa mikä on hyvää alkoholitonta olutta? Ei ole tullut ennen juotua. Yleensä tykkään ihan perinteisestä kuten Koff.
4705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nikolai on jees!

Äänestä

no nii,onhan niitä muitakin! mulle tuli kans jossain vaiheessa raskautta hirveä himo.mieheltä kun aina muutaman hörpyn ottanu ni ei oo ikinä maistunu niin hyvälle ku nyt raskausaikana.oon sit ostanu esim.koffin ykkösoluen ja juonu sitä saunakaljana.

Äänestä

Saksalainen Holsten on minun makuun, sen tölkki ei vain ole kierrätettävä. Kotimainen Nikolai on hyvä saunakalja, raikas.

Äänestä

Meneppä kauppaan katsastamaan valikoimaa. Osta tölkki jokaista laatua niin eiköhän se lemppari siitä selviä. Mulle maistuu kaikki ihan hyvin. Oluen himo on ollut täälläkin kova koko ajan. Mies nauraa että vaimo on kaljatölkki kädessä koko ajan :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ninni kirjoitti:

Heippa kaikki. Meikäläiseen iski kauhea oluen himo!! Kertokaapa mikä on hyvää alkoholitonta olutta? Ei ole tullut ennen juotua. Yleensä tykkään ihan perinteisestä kuten Koff.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu