On raivostuttavaa kun viestit katoavat ennenkuin ehtii niitä lukemaan. 'Tuttumies' oli kirjoittanut kolme viestiä ja kaksi hävisi heti. Toisessa kerrottiin terroristien pidättämisestä Hollannisa.
KYLLÄ NÄMÄ KUULUU ISLAMIIN JA ISLAM PALSTALLA KESKUSTELTAVIN ASIOIHIN.
KYLLÄ NÄMÄ KUULUU ISLAMIIN JA ISLAM PALSTALLA KESKUSTELTAVIN ASIOIHIN.
Vastaukset 23
Vanhimmat
En ota pahasti pulttia, tämä nyt näyttää vain olevan tämmöinen linjavalinta sensorilta.
Linja siis vaikuttaa sellaiselta, ettei islamia ja muita asioita saa kytkeä samaan kysymykseen, tyyliin islam ja ongelma X, vaikka ongelma X ei esiintyisi juuri koskaa muutoin kuin islamistien yhteydessä.
Tämä linja siis pyrkii rajamaan keskustelun islamin sisäiseen uskontoaihepiiriin. Ehkä siinäkin sitten rajataan pois keskustelut erään profeetan ongelmista ja erään teoksen ongelmista jne.
Iran on islamistivaltio, joten sen toimintojen käsittely voisi kuulua tällekin palstalle, jos rajaus tehtäisiin toisin.
Islamterrorismi pohjaa ainoastaan islamiin, joten senkin toimintojen käsittely voisi kuulua tällepalstalle, jos rajaus tehtäisiin toisin.
Nyt täytynee elää tämän linjan kanssa. Jotkin muut palstat ovat menneet täysin hulinaksi, kun tiukkaa linjaa ei ole ollut, joten en jaksa moittia tämän palstan sheriffiä valitsemastaan linjasta, vaikka se hieman puolusteleva onkin.
jota esiintyy ympäri maailman uskonnosta ja ideologiasta riippumatta. Siksi sitä on hyvä käsitellä omalla palstallaan.
Gohar väittää olevansa puolueeton, mutta ei jaksa sitä olla. Olen useaan kertaan sanonut, että häiritsevien viestien poistaminen riittäisi. Asioiden käsittelyyn ei sheriffin pitäisi puuttua. Se on silloin keskustelun vääristämistä näyttämään islamille edullisemmalta.
Hän vaatii, että islam pitäisi esittää hyvänä asiana. Täällä kuitenkin monet kirjoittavat siitä syystä, että kauhistuvat islamia. Sitä ei missään tapauksessa hyväksytä Suomessa ja Euroopassa vahvaksi uskonnoksi. Se täytyy pitää poissa ja siellä, minne se kuuluukin. Tänne se ei kuulu. Täällä on toisenlainen kulttuuri, sivistys ja uskontokin.
Väittämäsi ei pidä paikkaansa Euroopan oloissa. Olisi paikallaan käsitellä niitä oloja, joissa me itse elämme.
osku, omasta puolestasi.
Olet väärässä. Minulla ei ole mitään henkilökohtaista islamin kanssa. Islam on politiikan ja uskonnon sekoitusta ja kuuluu yhteiskunnallisiin ilmiöihin.
muun puolesta.
Sinä sen sijaan, Karvapää, puhut n. kahdensadan suomimuslimin puolesta.
...viestejä ei edes poistettu, vaan siirrettiin niille huomattavasti paremmin sopivimmille palstoille. Kannattaa tarkistaa ensin, minkä otsikon alle mitäkin kirjoittaa :)
Minä kirjoitan tähän, että terrorismi kuuluu islamiin. Siihen on kehotus jo Koraanissakin ja monia ohjeita kuinka terrorismia on tehtävä. Muhammed teki terroritekoja, eikä ne olleet vähäisiä. Massamurhat peloitusmielessä ovat terrorismia. Nykyajan terroristit saavat uskolleen vahvuutta islamista ja luulevat tekevänsä palveluksen Jumalalle.
Jos kaikki muslimit eivät ole terroristejä, niin onhan se hyvä asia. Kuitenkin terroristejä on riittävästi aiheuttamaan suurta hankaluutta ja kustannuksia länsimaille.
Valtaosa muslimeista ei yritäkään poistaa terroristeja joukoistaan. He liikkuvat "hyvien" muslimien joukoissa ja suojissa.
Eikö nämä asiat ole osa islamia?
>>huomattavasti paremmin sopivimmille palstoille
Minne olet siirtänyt viestit? Eihän niitä voi millään löytää.
osa sinun "islamiasi". Muslimit ovat palstalla jatkuvasti ilmoittaneet, ettei se ole osa heidän islamiaan.
Palstalla ei liene tarkoitus keskustella niinkään Eskon "islamista" vaan pikemminkin muslimien islamista.
Minusta oli ystävällistä, että kerroit, että ne on siirretty. Ehkä vielä ystävällisempää olisi ollut kertoa, minne ne oli siirretty. Kiitos kuitenkin tästäkin vähästä.
Se palsta, minne ne viskasit, onkin esimerkki tilanteen karkaamisesta ilman valvontaa, mihin tuolla aimmin viittasin.
Onhan siellä jotain valvontaa, pahin palsta taitaakin olla "Maahanmuuttajat" ja toinen aika paha "Rasismi", jossa kyllä sielläkin on nimetty valvoja.
Yrität vaientaa kaiken islamin kritiikin. Olisihan se mukavaa, jos sananvapautta ei enää olisi. Sellaisessa maassa et kuitenkaan vielä ole. Ihannemaasi Neukkula romahti muutama vuosi sitten.
rekisteröity nimimekki niin viestit kyllä löytyy. ja mikä ihmeen pakko on asiasta keskustella väärällä palstalla? hä?
mihin tämä on siirettu?????????
>>>>
Minkä
Kirjoittanut: shiamoskeijan 15.10.2005 klo 01.40
Minkä shiamoskeijan administraattori käyttää psyykelääkkeitä.JOS tilanne on tämä(?), kuka on vastuussa väärien tietojen antamisesta?
"Palstalla ei liene tarkoitus keskustella niinkään Eskon "islamista" vaan pikemminkin muslimien islamista."
Eivät muslimit tunnusta Eskon "islamia". Eskon "islam" on Eskon itsensä keksimä varsin kehno uskonto.
Kuten on ihan Eskon omaa keksintöä se, että Neukkula olisi nimim. Aabrahamin ihannemaa.
Teet aina henkilöön kohdistuvan hyökkäyksen, kun sinulla ei ole pätevää asiaa. Nyt et tule toimeen ilman Eskoa, jota voisit sättiä.
"Eivät muslimit tunnusta Eskon "islamia". Eskon "islam" on Eskon itsensä keksimä varsin kehno uskonto.
Kuten on ihan Eskon omaa keksintöä se, että Neukkula olisi nimim. Aabrahamin ihannemaa."
Tosiasioita.
Häiritsen vaan tällä palstalla, kun et muuta osaa.
>>Häiritsen vaan tällä palstalla,>>
Itsetuntemuksen hetkikö?
Laittakaa viestiä suomi24 järjestäjille, että gogar pitää saada pois. ei se auta täällä höpistä kun sivun ylläpitäjät eivät näitä lue
gohar pitäisi saada pois??? tosi hyvä seriffi.