jaksetaan jauhaa

Puhutaanko välillä vaikka lipunmyyjistä tai vaikka plokkareista, noi "kuka on pokena" ja missä ja kenen kanssa, jutut on tosi kuluneita. Ja onks poket niinku jotain julkkiksia Hämeenlinnassa, tulee vähän sellainen fiilis..
51893
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Samaa mieltä, hei te ootte aika säälittäviä jotka utelette jostain portsareista, viimesistä mahdollisuuksista ennen baarista lähtöä. Portsarit ei oo muuta ku palvelijoita ne vaan nöyristetee rahan edessä, on siinäkin mahtijätkiä.

Äänestä

saman asian. Minulla olisi hyvä idea teille teinit/rouvat/lesket/yksinhuoltajat/eronneet/karanneet yms.Perustakaa portsari juttelu palsta.Siellä voisitte jutella tai etsiä suosikki portsarianne.Palatakseni vielä yhdellä asialla portsareihin?Minkä takia nykyajan portsarit pyytävät käsiojolla rahaa,jo bubiin mentäessä.Ennen on maksettu vasta kun takki saadaan narikasta pois.Entä jos takkia ei löydykkään nariasta.Näin OLENKIN MAKSANUT TÄLLE PROTEIINI HIRVIÖLLE AIVAN TURHASTA TYÖSTÄ.TAATANA.........

Äänestä
  • ovat käsi ojossa jo sisään mentäessä, no tietenkin siksi että saavat kaksinkertaisen palvelurahan, suurin osa asiakkaista antaa myös pois lähtiessä, ja ettekö oo huomanneet ku ovat käsi valmiina ku oot ulos menossa...joo ja sit narikka maksu on jotain 1.60ekee, voivittu, sanoisivat vaan suoraan että se on kaks ja silläsipuli.

    Äänestä

Lopeta se portsareista jauhaminen!

Äänestä
  • Mä olen tai siis olin...ihan miten vaan, baaris töis enkä ole poke.
    Mut ei minust kyl jutun aihetta saa just sen takia että en ole poke;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


portsareista kirjoitti:

Puhutaanko välillä vaikka lipunmyyjistä tai vaikka plokkareista, noi "kuka on pokena" ja missä ja kenen kanssa, jutut on tosi kuluneita. Ja onks poket niinku jotain julkkiksia Hämeenlinnassa, tulee vähän sellainen fiilis..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu