Eli tänään ostettu Finluxin DVB-T 420 antenniverkoon. Ääni kuuluu mutten saa kuvaa ollenkaan. Koitettiin toiseen telkkuun ja toimi loistavasti,eli mahtaako telkussani olla vikaa Scheinder merkkinen jossa dvd samassa..? Asennettiin näin-- antennin johto digiboxiin,digiboxista välijohto telkkuun ja digiboxista scart johto telkkuun. Jos joku sai selvää niin vinkkejä/neuvoja saa antaa.Kiitos
En saa kanavia näkymään
peikkoi
2403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Johdot ainakin OK asennettu.
Mikäli ääni kuuluu niin taitaa olla joku asetus pielessä itse digipoksissa / kaukosäätimessä. Ei muuta, kuin kokeilemaan yrityksen ja erehdyksen kautta mistä se kuvakin löytyy, jos sentään ääni tulee. Tosin DVD mukana viestisi perusteella. Ei kai se DVD sentään johdoitta toimi. Taidat tarvita lisää Scart ja antennijohtoja.
Itse olen virittänyt yhteensä 4 - täysin erilaista digipoksi. Vie aikaa 1 - 2 tuntia ja tuskan hiki aina käyttöohjeiden kanssa. Vielä laitteet hivenen proto asteella ajatellen helppokäyttöisyyttä. On DVD - on kotiteatteri - on TV - on digipoksi - Huh johtojen määrää.
se Dvd on niinku rakennettu siihen sisään..tiäks..? :D mutta kiitos..minä jatkan yrittämistä..