Hei kertokaas miten paljon pitää olla potkua koneessa että saa kyseisen pelin pyörimään...ja siis hyvin pyöriin ja parhaalla grafiikalla.. Millainen näytönohjain ja miten paljon muistia? ja muuta oleellista.
NHL06 laitevaatimukset?
Tietämätön?
5820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Windows xp/2000, prosessori 1.0 GHz intel pentium 3 tai vastaava, muisti 128 mt RAM, kiintolevy tilaa 1.7 Gt, DVd-ROM 8-nopeuksinen, näytön ohjain 32 MB, äänikortti DirectX 9.0c yhteensopiva.
nhl 2001 mutta varmasti tuollakin saa jotenkin pelattua.mulla on kakkoskoneessa amd atlon xp2700,2x512 ddr ja radeon 9600xt ja aikamoista pätkimistä on jo 2005 nhl että en viitsinyt edes testata sillä uusinta änäriä.uudella koneella pyörii hyvin ja on kaikki muutkin pelit pyöriny niinku pitää.
Hyvin tuntuu toimivan tälläkin kokoonpanolla, AMD XP2400, 512mt ddr, gainvard 4800se näyttis eikä pätki ollenkaan joten tarkistappa oko koneesasi kaikki ok:-)
Vikaa taitaa koneessa olla jos ei pyöri. Itsellä Amd 3000 (2,0ghz), 512 mb ja radeon 600 pro näyttis eikä paremmin voi enää tuo 06nen pyöriä, eli varmaan pyörii hyvin kevyemmälläkin versiolla. Kakkoskoneessa en ole koittanut 06sta, mutta 05nen pyörii ihan riittävän hyvin jos laittaa kaikki grafiikkaasetukset vähän alle puolenvälin. Kone on 1,7ghz celeron, muistia 256mb ja integroitu jaetulla 64mbn muistilla oleva näytönohjain. Eli kyl mä sanon et jos konees on kaikki kunnossa niin varmasti pyörii myös sillä kokoonpanolla mikä on pelissä vähimmäisvaatimuksena.
heikollakin koneella jos haluaa pudottaa kaikki minimiin mutta muuten ei riitä 9600xt 2006 pyöritämiseen kaikilla herkuilla.prossu riittää ja muisti helposti mutta näyttis on heikoin lenkki.