Oisko kellään tiedossa mistä sais octaviaan ostettua merkkikohtaiset sumuvalot oulun alueella. merkki liikkeessä ne maksaa maltaita. mutta myykö vaikka joku varaosaliike.
sumuvalot
valoa kansalle
3685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ja tuskin niitä muualta on mahdollista saada. Ainoa mahdollisuus on siis väkästellä itse tarvikeliikkeistä saatavat valot. Lähin Biltema lienee Kempeleessä.
Netistä etsimällä ja tilaamalla saa monia autonosia ja tarvikkeita lähes puoleen hintaan saksasta.
Eberi moottorinlämmitin oli n. 600 euroa halvempi esimerkkinä mainitakseni.
Suomessa joku vetää kaikessa välistä. Digipiirturin kuljettajakortti maksaa kilpailutuksen perusteella AKE:ssa 106 euroa. Hollannissa saman saa 25 eurolla ja virossa vieläkin halvemmalla. Perusteluna on pienempi volyymi Suomessa. Pyh, Virossa on vielä pienempi volyymi, eikä suomalainen tarjouskilpailun voittaja itse niitä tee vaan tilaa 25 egellä Hollannista.
Skodan alkuperäisiä sumuvaloja tuskin saa netistäkän tilaamalla?
Ja mitä tulee Eberiin, niin itse tilaamalla saat sen ehkä halvemmalla, mutta itse joudut sen silloin asentamaankin. Jos se ei jostain syystä lähde pelittämään, niin sitten se vasta hintoihinsa tulee.