Me "outsiderit" näemme BB-talon kilpailijoissa ominaisuuksia, joita muut näkisivät meissä, jos olisimme samalla tavalla "suurennuslasin alla".
Anteeksi, mutta en voi olla kysymättä, kenet ottaisitte nykyisistä tai jo poistuneista kilpailijoista rinnallenne, jos kyse oli vakavasta hätätilanteesta tai peräti sotatilasta?
Kysymys koskee yhtä hyvin naisia, koska naiset voivat suorittaa Suomessa asepalveluksen ja meillä on pitkät perinteet naisten osallistumisesta maanpuolustukseen, kuten myös toisaalta rauhantyöhön.
Siviilipalveluksen valinneet ja totaalikieltäytyjät ovat aina tietysti miehiä, koska asevelvollisuus ei koske naisia.
Jokaisenhan on kuitenkin viime kädessä puolustettava ainakin itseään, ehkä jopa läheisiään ja kotimaataan edes jollain tavalla, jos esimerkiksi jokin odottamaton luonnonkatastrofi osuu kohdallemme.
Kuka siis talon kilpailijoista olisi rinnallasi, jos olisi pakko ottaa heistä joku mukaan taisteluun?
Kenet ottaisit taisteluun rinnallesi?
Mein Kampf
3
415
Vastaukset
- vm-66
Perttu tietenkin. Tyypillinen sotilas, joka ei luovuta missään olosuhteissa. Taistelumoraali pysyisi korkeana.
Käpykaartilaisia selkeästi: Timo, Terhi, Tiina, Antti A,Iina ja Kathy.
Mikakin on rajatapaus, koska on jo lentänyt pihalle joukoista.
Loput siltäväliltä. - ottaisin
Terhin,koska hänen ollessa jo "rinnalla" siitä olisi helppo kammeta päälle.
- miu
Ehdottomasti Timon, koska ynnärrän häntä talossa olevista eniten. Luottaisin häneen ehkä eniten..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751972Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361698Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81324Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241146Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59927
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57912