Heippa! Sain haltuuni eilen japanilaista posliinia.Sarjaan kuuluu 12 kahvikuppia jotka on tehty ohuen ohuesta riisiposliinista.sarjaan kuuluu myös 12 asettia ja samanverran leipälautasia.kaikki ovat ehjiä.
Sen verran sain netistä selville,että sarjaan liittyy jotenkin nimi Kutani.Liekö suunnittelija.Tyylisuuntaus on Showa and postwar.
Astiasto on ostettu 60-luvun alussa.Jokaisessa astiassa on made in Japan merkintä.
Onko tällaisellä astiastolla mitään arvoa?
Japanilainen posliini
Tyyne
1
860
Vastaukset
- kiinnostaa
Japanialainen posliini kiihottaa aina, itse olen päässyt tutustumaan muutamaan oikein mukavaan juuri 18vuotta täyttäneeseen tapaukseen matkoillani Tokiossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719867- 806894
- 286516
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1086289Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv436139Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1046027- 635435
- 465186
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on614497- 504110