Kummitus tyttö.

toxic.tears

Näin ihan omituisen unen tytöstä, jonka olen ennenkin tavannut elävässä elämässä, mutta vain kerran. Unessa tyttö oli kuollut ja menimme kaverin kanssa "kovina tyttöinä" hautausmaalle tämän tytön haudalle. Tarkoitukseni oli näyttää, kuinka pelottava tyttö oli kiiluvine silmineen,("legendan mukaan") mutta tyttö tulikin luoksemme ihan kiltisti höpöttämään 4-6 vuotiaiden juttuja. Jossain vaiheessa kysyin häneltä, että eikö hän meinaa milloinkaan mennä taivaaseen? Tyttö vastasi, että ei vielä. Kysyin, että jos hän odottaa minua, niin mennään sitten yhdessä. Ja tyttö suostui, ellen sitten kuole nuorena syöpään. :)

Tuosta unesta sen verran, että tiedän meidän suvussa olevan paljon syöpää ja aika moni siihen kuollutkin.
Tiedän, ettei tyttö ole kuollut, koska hän on "perhe tuttu" ja olisin kyllä kuullut siitä.
Tuo uni alkoi eräästä videosta, jonka näin riemurasia.com:ssa, siinä oli video kuvaa joltain hautausmaalta ja siellä istui tyttö ja kun tämän kuvaaja huusi jtn, niin tyttö kääntyi katsomaan kuvaajaa ja sen silmät kiilua mollotto tennsipallon kokoisena, sitten tämä kuvaaja lähti karkuun.. :)
Jännä uni. Tuo ei tuntunut miltään enne unelta, mutten ole koskaan nähnyt tuollaista unta. :P

3

318

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sorcerer

      Mitä ilmeisimmin tuo nuori tyttö edustaa omaa lapsellista puoltasi, sitä leikkisää ja nuorekasta persoonallisuutesi puolta. Koska hän on osa sinua itseäsi, lähtee hän taivaaseen vasta kun itsekin lähdet. Hänen ilmenemismuotonsa on aika luonnollinen , ottaen huomioon omat kiinnostuksen kohteesi ja tapasi katsoa kauhuelokuvia. Mieli työstää asioita juuri niillä elementeillä, joilla sitä ruokitaan. Joku toinen olisi saattanut nähdä saman pikkutytö leikkipuistossa elävänä olentona, sinun mielessäsi hän on henki hautausmaalla. Tämän on inhimillisyyden ja elmän suola, me todellakin olemme monimuotoisia olentoja.

    • Vieras37

      No hyi tyttöhän on hirvittävä mistä häm muka tuli?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      104
      6724
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      87
      5057
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      111
      3309
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      32
      3180
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      27
      2348
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1716
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1351
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1302
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1206
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      984
    Aihe