En viitsisi maksaa 79 euroa asennuspalvelusta. Tuleeko mukana selkeät ohjeet?
Onnistuuko Elisa Laajakaistan asennus tavalliselta pulliaiselta?
5
565
Vastaukset
- Von-Bruker
Tai siis en tiedä mitä toi asennuspalvelu pitää sisällään (virustorjunta asennus?), mutta kun puhelinlinjaan on kytketty sun ADSL, niin ei sillä ole väliä mistä sä sen palvelun olet hankkinut. Jokainen tyrkytää niitä omia CD:itä mukanaan. En edes tiedä mitä siellä on sisälllä, kun en ole ikinä katsonut. Mutta kun se ADSL on avoin, niin windowsilla on oma ohjattu "asennus" ohjelma, jolla saat sen toimimaan. Jos ei ole kiinteätä IP:tä, jotan tuskin otat.
Voithan kysyä mitä se sisältää? Minuakin kiinnostais.- maksaa
tyrkkäsin piuhat koneeseen ja töpselin seinään ei muuta tarvittu netti toimi heti ei mitään asennus ohjelmia tai palvelua ja elisan liittymä
- varmasti
onnistuu itse asentaa! Siis kun laitat vaan sen päätelaitteen ja siitä piuhan koneelle ja puhelinpistorasiaan toisen. Tietenki muuntaja kuuluu myös. Ohjeet on niin yksinkertaiset että se ei vähä olekkaan. ruotsalaisetkin osaa sellaisilal ohjeilla laittaa. Lisäksi sihen ei tarvi mitään CD. Kerran vanhempien luona laitoin joskus 100 vuotta sitten. Omassa DNA laajakaista paketissa tulu 2 cd:tä jota kumpaakin käytin koneella TARKKOJEN OHJEIDEN mukaan ja eipä siinä mitään muutaku tuli pari DNA mainosta ja peliä ja etusivu DNA:n oma. Eli ei varmaan mitään järkevää ja luulen et netti olisi toiminut vaikka olisi laittanut vaan päätelaitteen kii.
Äsken kuopiossa siis ainakin ku soneran laitto niin postissa tuli se modeemni ja kun sen vaan laitto niin netti pelas. Ei cd:tä tms asentelua. Tapaus oli kaverillani, ei opiskelukämppä tms.valmista pakettia vaan normaali ADSL Soner 512kts.
- Tahvo
Jos Sinulla on aikaa ja harrastusta asialle niin kannattaa yrittää.
Ohjeiden selkeys riippuu lukijasta.
Tuo 79€ sisältää myös ADSL-modeemin.- PeterPaan
jos sulla on vielä elisalta saatu korruptio modeemi, homma toimii tosiaan helposti. Sillä elisan cd:llä ei ole muuta kuin kirjallisia ohjeita.... Eli ei mikään asennuslevyke. Ainoo mikä on ehkä työläänpää, on sähköpostitilien avaaminen. Esim. maikkarin luukkua et saa enää luettua IE:ssa sen jälkeen kun olet elisan ottanut.... Tilit ja muut kyllä selviää siitä ohjeesta... Ja laita ekaks palomuurit päälle ennenkuin laitat ensimmäistä piuhaakaan....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751972Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361698Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81324Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241146Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59927
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57912