Pitäis vaihtaa ja erillainen kun vanha. En ymmäärä miten johdot pitää laittaa kun niitä on peräti kolme kipaletta. Miksi niitä on kolme onko mahdollista neuvoo miten johdot tulee?
Pitkien katkaisija
5
767
Vastaukset
- ....
2 niistä johdoista on maajahtoja ja se yksi on . näin ainakin on jos katkaisijassa on valo
- Petri
yksi tuleva virta on , kyksi lähtevä on , ja kolmas on lampun maadoitus. Näin se yleensä on jos lisäpitkien ohjausvirta on otettu auton omista pitkistä.
- en tajunnu
Petri kirjoitti:
yksi tuleva virta on , kyksi lähtevä on , ja kolmas on lampun maadoitus. Näin se yleensä on jos lisäpitkien ohjausvirta on otettu auton omista pitkistä.
Eihän tässä autossa ole mitään lisäpitkiä... Keskimmäiseen tulee virta kokoajan kun valot on päällä, sitten reunimmaisiin riippuen onko lyhyet vai pitkät päällä. Eli miten kytken tohon uuteen katkasijaan noi johdot? Laitanko keskimmäiseen nastaan tuon missä on jatkuva virta.
Täytyy sanoa että en tajua tästä mitään mutta kiva jos osain kytkee niin ettei mikään kärähdä en tajunnu kirjoitti:
Eihän tässä autossa ole mitään lisäpitkiä... Keskimmäiseen tulee virta kokoajan kun valot on päällä, sitten reunimmaisiin riippuen onko lyhyet vai pitkät päällä. Eli miten kytken tohon uuteen katkasijaan noi johdot? Laitanko keskimmäiseen nastaan tuon missä on jatkuva virta.
Täytyy sanoa että en tajua tästä mitään mutta kiva jos osain kytkee niin ettei mikään kärähdäsiis peruskoulun sähköopin tunnilla olit kiinnostuneempi uskonnollisista aiheista kuin opetuksesta? Piirtelit niitä kirkkoveneen kuvia?
- kansa
sitroen kirjoitti:
siis peruskoulun sähköopin tunnilla olit kiinnostuneempi uskonnollisista aiheista kuin opetuksesta? Piirtelit niitä kirkkoveneen kuvia?
mikä on kansakoulu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926