MB Mother Boys palsta

MIU-XXX

Tämä MB Mother Boys palsta on sopiva leikkikenttä teille lapset vittuilla ja tapella keskenänne. Sitten kun teistä kasvaa "miehiä", niin tervetuloa Toyota tai Opel palstalle keskustelemaan miesten kanssa autoista.

2

395

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nami nami

      Kyllä minä ymmärrän puutteen opelin ja
      toyotan palstalla,neitejä ja merkonomeja täynnä.Miehiä sinne tarvittaisiin,mutta ongelma on iso.
      Mahdoton ajatus toteuttaa,ei voi puhua
      autoista ja tojosta samaan aikaan,
      kirjoittaminen on jo tuskaa,auh.
      0pel on joskus tehnyt kulkuneuvoja
      joita voi kutsua myös nimellä auto.
      Olen aina ihmetellyt sitä kiirettä
      jolla tojota kuskit ajaa,enää en
      ihmettele,sain maistaa tuota nousevan
      auringonmaan ihmettä nimeltä Yaris.
      Huomasin ajavani kuin heikkopäinen,
      jälkeenpäin mietin käyttäymistäni?
      Tulin seuraavaan johtopäätökseen,
      auto on niin vastenmielinen, että
      haluaa sen loppuvan äkkiä,ts perille
      on kova kiire.....Ja ehkä sen takia
      merkillä on myös rallin puolelta
      menestystä.

    • Goldfinger

      Olen huomannut samoin kuin Nami Namikin, että Ko. Opel ja Toyota palstoilla on liian neitimäistä ja sievää porukkaa. Tulee mieleen lähinnä ompeluseura tai vastaava. Kun sekä autot- että miehet ovat masentavia, niin eipä paljon huvita edes kurkkia ko. osastoille.

      Tämä palsta on paikka jossa sattuu ja tapahtuu. Joskus mennään asiassa, mutta useimmiten asian vieressä, aivan kuin normaalissa elämässäkin. Kuka piru sitä jaksaa aina puhua vain autoista. Mieluimmin puhuisin naisista, mutta täällä on hieman kokematonta purukkaa siinäkin suhteessa, joten kokemuksia ei voi oikein vaihtaa:):)

      Epäilen pahoin jopa poikuudesta kärsiviäkin olevan joukossa. Näistä mainittakoon Jusa, Jampe ja MB 300, joilla korvantaustat ovat vielä aivan selvästi märkinä.

      Jampe on Jyväskylän yliopiston "kielianalyytikko," opiskelija, jonka tietokoneanalyysit ovat naurattaneet meitä jo täällä pitkään. Minut Jampen analyysi tulkitsi piruksi:):)

      Muut kaksi ovat hieman yksinkertaisia ja narrattavia, jotka luulevat aivan liikaa itsestään. Ns. kyykytettäväviä tyyppejä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      264
      4626
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2807
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1503
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1370
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1262
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1139
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    Aihe