Tämä MB Mother Boys palsta on sopiva leikkikenttä teille lapset vittuilla ja tapella keskenänne. Sitten kun teistä kasvaa "miehiä", niin tervetuloa Toyota tai Opel palstalle keskustelemaan miesten kanssa autoista.
MB Mother Boys palsta
2
392
Vastaukset
- Nami nami
Kyllä minä ymmärrän puutteen opelin ja
toyotan palstalla,neitejä ja merkonomeja täynnä.Miehiä sinne tarvittaisiin,mutta ongelma on iso.
Mahdoton ajatus toteuttaa,ei voi puhua
autoista ja tojosta samaan aikaan,
kirjoittaminen on jo tuskaa,auh.
0pel on joskus tehnyt kulkuneuvoja
joita voi kutsua myös nimellä auto.
Olen aina ihmetellyt sitä kiirettä
jolla tojota kuskit ajaa,enää en
ihmettele,sain maistaa tuota nousevan
auringonmaan ihmettä nimeltä Yaris.
Huomasin ajavani kuin heikkopäinen,
jälkeenpäin mietin käyttäymistäni?
Tulin seuraavaan johtopäätökseen,
auto on niin vastenmielinen, että
haluaa sen loppuvan äkkiä,ts perille
on kova kiire.....Ja ehkä sen takia
merkillä on myös rallin puolelta
menestystä. - Goldfinger
Olen huomannut samoin kuin Nami Namikin, että Ko. Opel ja Toyota palstoilla on liian neitimäistä ja sievää porukkaa. Tulee mieleen lähinnä ompeluseura tai vastaava. Kun sekä autot- että miehet ovat masentavia, niin eipä paljon huvita edes kurkkia ko. osastoille.
Tämä palsta on paikka jossa sattuu ja tapahtuu. Joskus mennään asiassa, mutta useimmiten asian vieressä, aivan kuin normaalissa elämässäkin. Kuka piru sitä jaksaa aina puhua vain autoista. Mieluimmin puhuisin naisista, mutta täällä on hieman kokematonta purukkaa siinäkin suhteessa, joten kokemuksia ei voi oikein vaihtaa:):)
Epäilen pahoin jopa poikuudesta kärsiviäkin olevan joukossa. Näistä mainittakoon Jusa, Jampe ja MB 300, joilla korvantaustat ovat vielä aivan selvästi märkinä.
Jampe on Jyväskylän yliopiston "kielianalyytikko," opiskelija, jonka tietokoneanalyysit ovat naurattaneet meitä jo täällä pitkään. Minut Jampen analyysi tulkitsi piruksi:):)
Muut kaksi ovat hieman yksinkertaisia ja narrattavia, jotka luulevat aivan liikaa itsestään. Ns. kyykytettäväviä tyyppejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3955853Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit181786Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http461224- 1211043
Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko97938Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss47933Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?133919- 56914
- 46897
- 78861