Mietelmä

Luin lehdestä kauniin mietelmän,en tiedä kuka kirjoittanut,se kuuluu näin

Lähetin lapseni elämään,
kuin laivan merelle.
Neuvoin väylät ja ompelin purjeet,
parhaan taitoni mukaan.
Mutta tuulille en voinut mitään!
4367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hieno.

Äänestä

niinpä tuo taitaa olla..purjeen käyttämistäkin kannattaa aina opettaa ja ostaa itselle moottorivene,pääsee sitten hinaamaan purjeveneen pois karilta jos sinne joskus harhatuulet vie = )

Äänestä
  • Välillä vienosti laineilla keinutellen ja välillä myrskynsilmässsä velloen..

    Äänestä

Siinä on kyllä tiedon täytteinen ja suoraa elämästä kerova juttu. Ihana teksti....hmm, jospa sen vaikka raapustaisi johonkin paperille ja laittaisi esille=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äiti kirjoitti:

Luin lehdestä kauniin mietelmän,en tiedä kuka kirjoittanut,se kuuluu näin

Lähetin lapseni elämään,
kuin laivan merelle.
Neuvoin väylät ja ompelin purjeet,
parhaan taitoni mukaan.
Mutta tuulille en voinut mitään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu