Mistä tietää, et joku vanhempi mies on kiinnostunu? Kattoo tietysti eri tavalla, mut se ei aina pakolla tarkota kiinnostusta. Vai? Musta joskus tuntuu et jotkut parikymmentä vuotta vanhemmat miehet kattoo silleen eri tavalla. Mut voin olla väärässä... Ja oon kyllä aika varautunu muutenkin vieraita miehiä kohtaan, jotka vaikuttaa epäilyttäviltä. Onko jollain ollu samoja tuntemuksia? Oon muuten ysiläinen...
Ahdistelijoita?
10
1286
Vastaukset
- Ysiläinen
Mua ainakin oksettaa kun jotenkin tuntuu, että kaikki vanhatkin ukot katselevat silleen vaikka en pukeudu mitenkään seksistisesti tai kireisiin vaatteisiin. En edes näytä aikuiselta vaan lapsen pyöreät naamat omistan. Oikeasti oksettaa kun oman isän ikäiset kattoo ajaessaan yms. Kyllä ne nimittäin katsoo koska ehkä pari vuotta sitten en mitään tälläistä huomannut...Outoa. Kyllä ymmärrän jos kävelen topissa ja kireissä farkuissa, että saattaisivat katsoa kun miehiä kerta ovat, mutta en edes kerjää katseita joten miksi kaikki oksettavan vanhat miehet tuijottaa ohi ajaessaan yms. :(
- tyttönen
myös vanhat ukot katselevat, oikeasti viisikymppiset, ja nuorimmat niitä nelikymppisiä.. Minua on kännissä yksi tullut jopa lääppimään, hyiiiiiii! jotkut ovat jopa sanoneet kauniiksi vastaantullessa. en edes ole mitenkään kaunis, ja ilman meikkiä näytän ihan lapselta. Nuoremmat eivät sitten olekaan kiinnostuneet..
- Sammakko.
Kerroppa nyt aivan omilla sanoilla, mitä ahdistelija tarkoittaa.
Viestisi perusteella et ilmeisesti tiedä.- niinpä niin
En tarkota ihan kirjaimellisesti ahdistelijaa, vaan kuten jo kerroin, selalsia aikusia miehiä, jotka käyttäytyy omituisesti nuoria tyttöjä kohtaan. Ahdistelija on ihan eri asia, tiedän kyllä.
- only-me
Minuakin miehet aina kattelee ja lirkuttelee perään. Etenkin ulkomaalaiset ja yhden pizzerian miehet.
Kauppakeskuksen rappusilla istuessani ukot vilkuttavat kävellessään ja metrossa hymyillään inhottavasti, ulkona känniläiset tulevat kyselemään osoitetta. Ei sille mitään voi, tyttöjä ollaan.
Mutta yksi keino vähentää tätä, olen itse ainakin ollut huomaavinani, on painaa katse maahan ja kulkea ohi. Jos niitä katsoo silmiin, siitähän ne innostuu...- Pea.
perrrrkeleen ulkomaalaiset! JOKA IKINEN kyylää ja hymyilee ja heittelee jtn irstaita kommentteja vaikka kävellessä oli! raivostuttaa. Helsingissä ku olin käymässä ni sitä tapahtu koko vitun ajan. Olen 17-vuotias.
- Hartsa
Sulla on varmaan vakava häiriö, kun häiriinnyt siitä kun susta tykätään. Pervo.
- saanen sanoa
Katsominen, tai edes tuojottaminenkaan ei välttämättä tarkoita yhtään mitään - siis kiinnostumisesta tai muustakaan, joten älähän nyt hysterisoi. Tämä on taas niitä viestejä, joissa tavallaan provosoidaan ihmisiä katselemaan omia jalkojaan, kulkemaan kaupungilla katse alas suunnattuna, ettei vaan vahingossakaan kukaan erehtyisi luulemaan mitään pervoa tai muuta. Olet aikas erikoinen tapaus, kun katsominenkin jo tuottaa noin vilkasta mielikuvitusta. Vai onko sinulla ehkä niin hentoinen suojamuuri ympärilläsi, että se särkyy liian pitkistä katseista?
- Samantha
Siis kai nyt saan olla varuillani. Onks siinä jotain pahaa jos pelkää tulla ahdistetuks? Huomaat varmaan, et muillakin on samoja tuntemuksia, mutta jätä omat mielipitees jonnekin muualle!
- jean-e
Samantha kirjoitti:
Siis kai nyt saan olla varuillani. Onks siinä jotain pahaa jos pelkää tulla ahdistetuks? Huomaat varmaan, et muillakin on samoja tuntemuksia, mutta jätä omat mielipitees jonnekin muualle!
Mua nyt ei ole sillai 20 vuotta vanhemmat katselleet,mutta sit sellaset 20 veet. :D Ja ei se mua haittaa jos ne on hyvännäköösiä.. :/ :) :D
Khihhih.
MUTTA,viereisellä paikkakunnalla,jossa ennen asuimme,niin siellä on joku 30 mies,jolla on vaimo ja lapsia,niin se ajelee skootterilla siellä,ja se on kuulemma raiskannut jotain mun ikäsiä tyttöjä. :/ Näin sen ekan kerran ku oltiin tulos mun kaverin siskon luota,kävellen,sitten tuli junaraide,ja juna oli tulossa,niin sitten jäätiin tietty odottamaan et se juna menee ekana,ku ne puomit laskeutui.SITTEN se skootteri-mies tuli siihen meidän viereen ja katto sillai "himoan teitä"-katseella.Tää mies ON hyvännäköinen,niin sit vaan hymyiltiin sille ja nostettiin kättä ku se vilkutti sillai ällösti meille.Sitte ku juna oli meniny ohi,ja skobo kans,niin se mun kaveri sanoi että toi on just se raiskari.Sit mä ollin aivan että "JOO KIVA NY" Ku oltiin ollu aivan "iiks":.. :/// :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874028Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242891No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750