Kulutus

Missä teillä on pyörinyt (lähinnä 9000T) kulutus? Onko 12,5-13,5 normaali kulutus 9000T missä Steg 1 kiinni. Ajaminen lähinnä alle 10 kilsan pituisia lenkkejä pääkaupunkiseudulla. Kaasujalka kohtuullinen.
3467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

taitaa olla aika kohdalla kulutus kaupunkiajossa.

Äänestä

Itselläni kulutus 9000CDi kaupungissa 10.9 tavallisimmin, tosin asun Uudessakaupungissa jossa kaupunkiajo ei ole lähellekään sitä mitä isoissa kaupungeissa...

Äänestä

Juu ei tuo mitenkään pahalta kuulosta.
Omassa jo alunperin 204hv:ssa 2.0t:ssä kulutus sekalaisessa ajossa pari litraa yli 10l. Eli maantiellä menee alle 9 ja kaupungissa reilusti enemmän. Kaasujalasta riippuen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haba kirjoitti:

Missä teillä on pyörinyt (lähinnä 9000T) kulutus? Onko 12,5-13,5 normaali kulutus 9000T missä Steg 1 kiinni. Ajaminen lähinnä alle 10 kilsan pituisia lenkkejä pääkaupunkiseudulla. Kaasujalka kohtuullinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu