Meillä on neljä lasta, ja jokaisen nimi on harkittu tarkasti. Nimi on valittu sellainen, joka mielyttää minua, miestäni, sisaruksia, ja isovanhempia. Kauan on puitu ja pohdittu, ja lpuksi kaikki ehdotettu paras nimi. Sitten niistä on taas valittu paras yhdessä jne..Mielestäni lapsiemme nimet on kauniita, viidennellekkin olisi nyt kotona tilaa, kun remontoitiin, ja nimi on valmiina. mitä mieltä lapsiemme nimistä:
Eevertti Elia Anttoni (Eepu)
Pietari Nikodemus (Pietu)
Elsi Aino-Sofia
Mirjami Johanna Katariina
jos vaavi vielä tulee, niin poika tulee oleen Samueli Asser Marttin ja tyttö Annukka/Annikki Hilma Eliisa.. mitä muuten niistä mieltä?
Kerro mielipide lapsukaistemme nimistä.
Anneli
6
427
Vastaukset
- ....
...
- ean
... erinomaisia, menestyvien miesten ja naisten nimiä.
Siitä ovat Melissat ja Mirot kaukana! - muuta kuin
lempinimestä Pietu ja Samuel on hyvä
- eve
yksilölliset nimet.Elsi on ihana samoin Mirjami.
- mie taas
Minusta nimet ovat kauniita (ja komeita :D). Pidän niistä todella!
- mmmm....
jasser kolmanneks vois antaa arafat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942