olisi lähiaikoina suunnitteilla 88-90:n coupen osto käyttö/harrasteautoksi.ehkä saksasta uitettuna tai suomiautona,katsotaan.millaisia käyttökokemuksia? riittääkö 230:n tehot vai onko pakko olla 300:nen? mieluusti haluaisin automaatin,kuinka bensankulutus,koska pikkupyöritystä tulisi kumminkin päivittäin.kaikki vinkit otan kiitoksella vastaan,kiitos.
ce:n hankinta
5
530
Vastaukset
- "jamo"
Lue keskusteluketju hivenen alempaa.
"Minna" - Reiluhko
300:lla bensankulutus 12-16 litraa satasella pyörimisessä. Itse jättäisin näillä bensan hinnoilla ostamatta.
Muuten kiva auto, kai tuon suurin ongelma on ruoste jota on jo väkisinkin tuon ikäisissä autoissa jossakinpäin. Tietysti kun hinnat on jo laskeneet, on sekin mahdollisuus että on saanut reilua kaasujalkaa jossakin vaiheessa...- kulkeehanse
Raskaati saa noihin lukemiin polkea. 87 300 TE, tosin manuaali maantiellä n. 9l. Vastaavaa autoo itekkin suunnitellu mieluummin ehkä 300-24v..
- 15 litraa
kulkeehanse kirjoitti:
Raskaati saa noihin lukemiin polkea. 87 300 TE, tosin manuaali maantiellä n. 9l. Vastaavaa autoo itekkin suunnitellu mieluummin ehkä 300-24v..
"Raskaati saa noihin lukemiin polkea. 87 300 TE, tosin manuaali maantiellä n. 9l."
Niin... jos huomasit, alkuperäinen kysyjä aikoi autoa ns. kaupunkipyörittelyyn, jolloin se kulutus on siellä lähellä 15 litraa satasella.
Mikä kumma se on että suurikoneisten autojen omistajat aina selittelee että pienellä menee. No, kiitos kehittyneen aerodynamiikan, se maantieajo ei tosiaan hotkaise aivan tolkuttomia mutta kaupungissa se massan kiihdyttäminen vaan sitä kulutusta nostaa. Lisäksi suuri kone toimii kaupunkiajossa aina huonon hyötysuhteen kierrosalueella.
- mellu
osta 230! samat kyydit huomattavasti pienemmillä kuluilla. polttoaineen lisäksi huollot ja vakuutukset. niin ja automaatilla, koska manuaalikaan ei ole mikään tykki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762051Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361718Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101389Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591187Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2251180Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161030- 60955
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58951