Menthol-tupakka Thaimaassa

tupakoitisja

Kysymys saattaa tuntua hassulta, mutta en ole aiemmin Thaimaassa käynyt ja tuli mieleen, että myydäänkö siellä millaista menthol-tupakkaa? Tiedän, että sitä saa viedä maahan sen 200 kpl, mutta jos on tarvetta ostaa lisää, niin mitä merkkejä siellä myynnissä? Normaalisti poltan vihreää L&M -merkkistä tupakkaa... Sitä tuskin saa sieltä vai..?

6

3224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reizzari

      Saapi vihreetä L&M:ää.
      Kuten myös vihreetä mallua ja vihreetä mallu lightiä.
      Sit ainakin vihreetä salemia ja morea.
      Kannattaa kokeilla myös paikallista mentholia, "Sai Fon" eli "Falling Rain". Hinta-/laatusuhde kohdallaan.

      • Alkup. kysyjä

        Kiva, kiitos vastauksestasi!


      • erilaisia

        Mentholit vaan maistuu ihan erilaiselta kuin Suomessa.


    • ??????????

      Phuketista emme viime vuonna ainakaan löytäneet kuin vihreää Mallua, emme LM:ää.

      Ja se oli kyllä huomattavasti vahvempaa kuin meikäläiset vihreät, mutta piti polttaa sitten vuorotellen vihreitä ja valkoisia. Mutta tupakkakartonki maksoi 4 euroa, joten sitä olis kyllä mielellään sieltä tuonut enemmän kuin yhden.

      • Changlover

        Mistä ja mitä röökiä noin halvalla saa kartongin?
        n.200b :-o


      • ??????????
        Changlover kirjoitti:

        Mistä ja mitä röökiä noin halvalla saa kartongin?
        n.200b :-o

        Phuketista, yhdestä sisämaan pienestä kaupasta sai 4 € kartonki, ostimme sieltä kämpille 10 kartsaa ja myös kotiin tuomiset.Tosi on.... Siis se kauppa oli kun lähdimme Karonilta Phukettownia kohti taksilla. Mutta älä vaan kysy mikä kauppa se oli. Taksikuski tiesi sen ja vei meidät sinne. Meille se oli sitten yksi lysti mistä ne tupakat sinne oli tullut ja mitä kautta, mutta halpaa oli.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      5
      1244
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      166
      1158
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      102
      1025
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      987
    5. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      271
      869
    6. 129
      867
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      70
      862
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      764
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      44
      754
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      394
      742
    Aihe