kovalevyn rahinaa ja pärinää...

sain vanhemman koneen kirjoitustehtäviä varten joka riittää siihen tarkoitukseen...
Nyt kuitenkin alkoi huolestuttamaan, että sanooko kovalevy piankin sopimuksen irti kun pitää rahinaa koneenkäynnistäessä ja avatessani jonkun word tiedoston vai onko se ominais ääntä vanhemmilla koneilla?
3584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta vanhoissa levyissä ei ole paljoa
äänenvaimennukseen uhrattu ja levyn hakupään
liike kuuluu melko kovana raksutuksena
kun levylle luetaan ja kirjoitetaan.
Tuntuisi että on normaaliääntä levylläsi.

Äänestä

Jos ääni muistuttaa konepistoolin rätinää tiedostoja ladatessa tai talletettaessa on levy kunnossa.
Suden ääntä muistuttava ulina ja vikinä kertoo, että loppu on lähellä.

Äänestä

se on minunkin kovo pitänyt lähes uudesta asti mutta hyvin on pelittänyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiina.k. kirjoitti:

sain vanhemman koneen kirjoitustehtäviä varten joka riittää siihen tarkoitukseen...
Nyt kuitenkin alkoi huolestuttamaan, että sanooko kovalevy piankin sopimuksen irti kun pitää rahinaa koneenkäynnistäessä ja avatessani jonkun word tiedoston vai onko se ominais ääntä vanhemmilla koneilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu